PDA

Просмотр полной версии : Azərbaycanda Toylar

Страницы : [1] 2

SAPAND
07.06.2009, 20:25
İmanımı yandıra bilmərəm , amma deyirlər bizim toyların tayı-bərabəri yoxdu.
Söhbət müasir toylarımızdan gedir.
Bakının şadlıq evlərindəki toylara bərabər toy etmək çox az əcnəbi milyonçusunun imkanı daxilindədir.
Aylıq ailə büdcəsi 400-500 manatdan artıq olmayan çoxumuzun belə təm -təraqlı toylar etməyinə lüzüm varmı ?
:)

Nizami63
07.06.2009, 20:57
Bu günkü toyların səviyyəsi məni o qədər cana gətirib ki, mərasimlərdə max 2 saat otura bilirəm...

Чёкнытый
07.06.2009, 23:50
Hər tində hər küncdə bidənə şadlığ sarayı var Azərbaycanda...
Azərbaycanda bəlkədə hər 100 toya 1000 şadlığ sarayı düşür.
Gəlir əldə etmeyin yolarınan bir....
Çox pis bir haldı...

Canan
07.06.2009, 23:54
nəinki toylarmız, elə yas məclisləri də əndazədən çıxıb lap:(

Reportyor
08.06.2009, 00:45
Azərbaycanda toylar indi iki gəncin qovuşmasından çox, indi gəlir mənbəyi kimi istifadə olunur. Şahid olduğum hadisələrə istinad edərək deyirəm bunları. Kimə isə pul lazımdırsa, 5-6 il bundan əvvəl sünnət etdirmiş nəvəsinin, ya uşağının belə toyunu edir ki, pul yığsın. Eləcə də böyük toylarımız. Çox acınacaqlı haldır ki, valideynlər toya hazırlaşarkən ilk növbədə siyahı tutur ki, kimlər nə qədər pul atacaq və ona toy xərclərindən başqa nə qədər vəsait qalacaq:(

Duyarlı
08.06.2009, 10:15
Bu haqda deyəcəklərim o qədərdir ki,hardan başlayım bilmirəm.Düzdü deyirlər varlığa nə darlıq? Vallah varı olanda eyni toyu edir vaarı olmayanda dəridən qabıqdan çıxıb ona çatmaq istəyir.Bu insanlarda bu şan şöhrət hardan irəli gəlir,anlamıram.Nə mənası var ki, kimləsə bəns edəsən?Bizim bu millət niyə ayağını yorğanına görə uzatmır?
Dünən palatka toyunda oldum.Mənim üçün o qədər maraqlı oldu ki, nəinki restoranda gedib heykəl kimi durmaqdan....
Bu gün iki gəncin bir araya gəlməsindən xoşbəxt olmasından çox məhz o iki gəncə və ailələri mərasimləri təntənəliyi maraqlandırır hələ toy olmamışdan toya gələcək olanların rəyləri müzakirəyə qoyulur.Şadlıq sarayındaki o gülüş xo.bəxtlik ifadələri eləcədə az çəkir.Təbii ki, tək səbəb bu deyil

Sofiya
08.06.2009, 10:21
niyə belə qəti fikirlər bildirirsiniz? toy mədəniyyəti,bu dəbdəbəni sevirəm, bir də ki pul yığmağa qaldıqda, bu toy və ya yas keçirən ailə üçün köməkdir, çünki elə ailə var ərsəyə çatdırdığı evladına toy etməyə imkanı yoxdur, bu pul yığma adəti bir növ köməkdir, elə yas edən adam üçün də, ölüsü ortada qalmasın deyə, ona görə məncə belə qəti danışmağa lüzum yoxdur

Duyarlı
08.06.2009, 10:28
Siz buna kömək deyirsiz?
Bəli kömək o vaxt ola bilər ki, öz büdcəsinə görə toy etsin yox day gedib kimləsə bənsə şanlı şöhrətli toy edəcəksə,varı yoxu da elə o toyda yox olacaqsa bu yığılan pullar deyil ona kömək ətəyinə də su səpməz.
Həm mövzu tək pulların niyə yığılması deyil ki.

Sofiya
08.06.2009, 10:34
xanım elə ailələr var ki, heç adi toy eləməyə də pulu çatmır, bir də ki dəbdəbəli toy etməyə can atmaq, yenə də millətin günahıdır, çünki toy olub qurtarır,amma toyun avazı camaatın dilindən düşmür, filankəsin toyda verdiyi yemək az idi, nə bilim musiqisi pis idi, ay toy yeri pis idi, yeri darıskal idi, nələr nələr, toy edən ailə də istəyir ki, ömründə 1 dəfə elədiyi toyu xoş xatirələrnən yadda qalsın

Duyarlı
08.06.2009, 13:37
xanım elə ailələr var ki, heç adi toy eləməyə də pulu çatmır, bir də ki dəbdəbəli toy etməyə can atmaq, yenə də millətin günahıdır, çünki toy olub qurtarır,amma toyun avazı camaatın dilindən düşmür, filankəsin toyda verdiyi yemək az idi, nə bilim musiqisi pis idi, ay toy yeri pis idi, yeri darıskal idi, nələr nələr, toy edən ailə də istəyir ki, ömründə 1 dəfə elədiyi toyu xoş xatirələrnən yadda qalsın

Aha bəs necə?Mən də ekə bunu deyirəm.
Sizin razılaşmadığınız nədir bəs?Fikir etibarı ilə eyni şeydən narazıyıq.

Sofiya
08.06.2009, 13:44
Aha bəs necə?Mən də ekə bunu deyirəm.
Sizin razılaşmadığınız nədir bəs?Fikir etibarı ilə eyni şeydən narazıyıq.
mən təm tərahlı toyun edilməsindən heç də narazı deyiləm:D

Duyarlı
08.06.2009, 13:55
mən təm tərahlı toyun edilməsindən heç də narazı deyiləm:D

Yəqin ki, ailənzin gücü çatan yerə qədər.Əks halda dillərə dastan toy bəli olsun təki nəvə nəticə olanacan da borcdan qurtarma bu elə də yaxşı bir şey deyil.

Sofiya
08.06.2009, 14:16
Yəqin ki, ailənzin gücü çatan yerə qədər.Əks halda dillərə dastan toy bəli olsun təki nəvə nəticə olanacan da borcdan qurtarma bu elə də yaxşı bir şey deyil.

əlbət ki, ailənin gücü çatan qədər

Nizami63
08.06.2009, 19:29
Hər tində hər küncdə bidənə şadlığ sarayı var Azərbaycanda...
Azərbaycanda bəlkədə hər 100 toya 1000 şadlığ sarayı düşür.
Gəlir əldə etmeyin yolarınan bir....
Çox pis bir haldı...
bu həm də çirkli pulların leqallaşdırılması üçün cox əlverişlidir...Bütün dünya demək olar ki, deklorasiya haqqında qanunları qəbul edib, bircə Azərbaycandan başqa !

SAPAND
08.06.2009, 19:39
bu həm də çirkli pulların leqallaşdırılması üçün cox əlverişlidir...Bütün dünya demək olar ki, deklorasiya haqqında qanunları qəbul edib, bircə Azərbaycandan başqa !
Nizami məlim əslində sadlıq sarayları gəlirlərini gizlədirlər .
Sadəcə biz pullarımızı yığıb kiməsə veririkki qoy kef eləsin .Əgər stolun qiyməti 40-45 manatdırsa ,50 manat toya pul atılırsa (orta hesab ) ordan toy sahibinə bir şey qalmır. İmkanlı toy sahiblərini nəzərdə tutmuram.

Söz saatına çəkər : bu gün bir tanışım deyirdiki toy günü saat doqquza kimi rəngım qap-qara olmusdu.(birdən xərclər yığılmadı ) Boğazımdan bir tikə keçmirdi.Eləki pulyazan qulağıma dediki 9000 mini keçıb , rahat nəfəs aldım :p

Duyarlı
09.06.2009, 11:22
Söz saatına çəkər : bu gün bir tanışım deyirdiki toy günü saat doqquza kimi rəngım qap-qara olmusdu.(birdən xərclər yığılmadı ) Boğazımdan bir tikə keçmirdi.Eləki pulyazan qulağıma dediki 9000 mini keçıb , rahat nəfəs aldım :p

Normaldı,düşünüb görsün hələ o qədər xərc çəkib ödəyəcək ya yox:)

PAPARAZI
09.06.2009, 14:25
Bugün Restoranlarimizda olan səs ugultusu , hədsiz böyük səs diapazonu imkan vermirki , toyda axira qədər oturasan...
Sadəcə deyərdmki , bugünkü restoranlar və ən nəhayət toylar sadəcə yetərli pul qazanmaq ənənəsi yaşadir...
Çoxlu fikirləri userlərimiz yazdigi üçün əlavəyə ehtiyac görmədim..

Nizami63
30.11.2009, 19:26
toy mərasimlərimiz günü - gündən bayağılaşmaqda davam edir...

SAPAND
30.11.2009, 19:45
toy mərasimlərimiz günü - gündən bayağılaşmaqda davam edir...

Nizami məlim görəm nəyi nəzərdə tutub ?:p

Sofiya
01.12.2009, 09:24
O gün Bəyin oğurlanması filminə baxdım, vallah orda olan toy mənə ləzzət elədi, camaatın can fəşanlığı, nə bilim adətlərimiz.

Seyid
01.12.2009, 17:20
Allah sizi guldursun Nizami muellim... ))))))))))))))
toya da siyaset qariwdirdiniz ee deirem.. )) camaat toy edir..kime lazim ee
kim cirkli pul yudu ya neynedi... ))))))))))))))))))))) millet ordan burdan borc tapib uwagina ya ozune toy edir.. siz cirkli pul deirsiz..

SAPAND
01.12.2009, 18:54
Heyıf deyil kənd -rayon toyları . Bakının ən bərk gedən restoran toylarına dəyişmərəm .
Kollektiv gedirsən ,necədə olmasa nəsə bir yadda qalmalı hadisə , məcarə qaynadırsan , həmdə tanış olursan həmən kənd-rayonnan .Yoxsa Bakidakı restoran toyları 5-10 gündəbn sonra yaddan çıxır .:)

Nizami63
01.12.2009, 21:15
Nizami müəlim görəm nəyi nəzərdə tutub ?:p
hörmətli SAPAND qardaşım, inan ki bunları saymaqla qurtarmaz. Sizin bu postunuzu cavablandırmaq istəyərkən yanımda oturan dostum xahiş elədi ki yazım ki indiki toylar nəinki bayağılaşmaqdan çox qatıqlaşıb !

SAPAND
01.12.2009, 21:53
millet ordan burdan borc tapib uwagina ya ozune toy edir.
Seyid qadan alem biz niyə ondan-bundan borc alıb kiminsə cibinə basmalıyıq ?
Bu pulu (toydan yığılan ) qətdələyib təzə evlənənlərin cibinə bassalar pismi olar .Hansıkı oların buna daha çox ehtiyacı var nəinki bu restoran müdürlərinin .
bayağılaşmaqdan çox qatıqlaşıb !
Tam razıyam .
İndiki toylara dünyanın necə milləti varsa hərəsindən götürülüb bir yamaq vurulub , hər tərəfindən :)

Seyid
02.12.2009, 08:30
Seyid qadan alem biz niyə ondan-bundan borc alıb kiminsə cibinə basmalıyıq ?
Bu pulu (toydan yığılan ) qətdələyib təzə evlənənlərin cibinə bassalar pismi olar .Hansıkı oların buna daha çox ehtiyacı var nəinki bu restoran müdürlərinin .

Tam razıyam .
İndiki toylara dünyanın necə milləti varsa hərəsindən götürülüb bir yamaq vurulub , hər tərəfindən :)
Qetiyyen razi deilem... Indiki toylara hami beh beh ile gedir.. narazi qalan da olmur demek olar ki.. men bawa duwmurem bizim millet nie toy edende ordan pul qazanmagi fikirlewir axi? Bizim toylarrimiz ne bayagilawib ne de qatiqlawib..
sadece olaraq evveller palatkada olardi indi wadliq sarayindadi.. evveller
yemekleri butun toyun iw gucunu qohum dost taniw qonwu ederdi.. indi ise bunu pul verirsen eletdirirsen hec kime de eziyyet olmur.. her weyin pis terefin ortaliga qoymayin.. toy sahibi bele toya qeweng geyinib kecinib gedir.. elini agdan qaraya vurmur.. ocaq bawinda ne oldu yemek biwdimi deib sora tustu iylenmir.. xahiw edirem bunlara diqqet edin.. Duzdu palatka toyunun maragi semimiliyi bawqadi ama indiki toylari da bu qeder qaralamaq olmaz axi.. insaf.. vagzali var? var.. Aw temterahnan gelir? gelir? milli reqsler , mugamlar ifa olunur? olunur... gelin pessimist olmayaq..sadece caliwaq ki, nese eyrilikler varsa onu duzeldek.. yoxsa o bayagidi bu pisdi demiyek.. onsuz bu faktdi ve bele davam edecek.. ele cox isteyirsiz gelin duzeldek.. ama leke salmadan...

Duyarlı
02.12.2009, 10:46
mugamlar ifa olunur? olunur... gelin pessimist olmayaq..sadece caliwaq ki, nese eyrilikler varsa onu duzeldek.. yoxsa o bayagidi bu pisdi demiyek.. onsuz bu faktdi ve bele davam edecek.. ele cox isteyirsiz gelin duzeldek.. ama leke salmadan...

Qeyd etdiklərinizlə razı.Birdə mən yazdıqlarımı nəzərdən keçirin.
Kasıbın biridir borcu xərci başından aşır amma sarayda toyunu edir. Yeməyi evdə bişirmək imkanı var amma qonşu nə deyər deyib şalvarını da az qala satıb sarayda bişirtdirir. Palatkada hər kəsə eyni qaydada xidmət olunur sarayda amma hansı qarsonun cibinə pul salsan daha yaxşı xidmətə məcbur olur. Yaxşılarınıza qarşı yazacaq pis o qədər şey var ki, amma sizdə haqlısız pisi yazarkən yaxşını unutmayaq.:)

Seyid
02.12.2009, 11:08
Qeyd etdiklərinizlə razı.Birdə mən yazdıqlarımı nəzərdən keçirin.
Kasıbın biridir borcu xərci başından aşır amma sarayda toyunu edir. Yeməyi evdə bişirmək imkanı var amma qonşu nə deyər deyib şalvarını da az qala satıb sarayda bişirtdirir. Palatkada hər kəsə eyni qaydada xidmət olunur sarayda amma hansı qarsonun cibinə pul salsan daha yaxşı xidmətə məcbur olur. Yaxşılarınıza qarşı yazacaq pis o qədər şey var ki, amma sizdə haqlısız pisi yazarkən yaxşını unutmayaq.:)
Duyarli xanim, gelin bir weyi etiraf edek ki, indiki toylarda ziyana duwen az adam
var.. walvarii satib toy elese bele sora toydan yigdigi ile ozune walvar ala bilir tezeden ))) toyda ziyan eden adam mence agilsizdi.. neye gucun catir o menyunu ver.. onsuzda dost taniwin birinin yazildigi pul 5-10 adamin menyusunun pulunu qarwilayir..birdeki cox vacibdi bahali yerde bahali menyu veresen? imkanin neye catir onu da etmelisen...
Qaldiki qarsonlara onsuzda menyuda ne var getirib qoyur.. 5 manat verib iki wiw artiq lule kabab yemekle iw duzelirse ve bu ela toy sayilirsa yazilacaginiz puldan 5 manat kesin qarson pulunu verin ve yaxwi yeyin.. ))) bu qeder besit..

Duyarlı
02.12.2009, 11:14
neye gucun catir o menyunu ver.. onsuzda dost taniwin birinin yazildigi pul 5-10 adamin menyusunun pulunu qarwilayir..birdeki cox vacibdi bahali yerde bahali menyu veresen? imkanin neye catir onu da etmelisen....

Digərindən geridə qalmaq söhbəti var axı.
Həm bizim millət (bəziləri) toylara saldığı pulu öz toyunda tamam unudur.Nəsə çox şeylər umur.

ul-via
02.12.2009, 11:17
Mən şəxsən `evropeyski` toy eləmək fikrindəyəm. =))

Эль`зас
02.12.2009, 11:21
O toy hansı reseptlə hazırlanır, Ulya..? =))

Seyid
02.12.2009, 11:27
Digərindən geridə qalmaq söhbəti var axı.
Həm bizim millət (bəziləri) toylara saldığı pulu öz toyunda tamam unudur.Nəsə çox şeylər umur.
Onda gelin demiyek ki, toylarimiz bayagidi..sadece deyek ki, bir birinden geri qalmamaq xatirine toy eden agilsiz insanlarimiz sayi kifayet qederdi..
sohbet ise normal saglam duwunen ve toy eden insanlardan gedir....

Baciska
02.12.2009, 11:32

onu deyimki `evropeyski` toyda bir sey deyil

PS: Elza yeqin bunun :p Cekson reqsi oynamaq kecir ureyinden :D

Sofiya
02.12.2009, 11:40
Bizim toylar çox təmtərahlı və şən keçir, düzdür saraylarda akustikanı düzəltsələr lap yerinə düşər, amma doğrudan da Seyid qeyd etdiyi kimi əlini heç nəyə vurmadan hazıra gəlirsən. Kənd yerlərində palatkadır, şəhərdə saray. Onsuz da indi hamı cibinə uyğun edir toyu, Restorandan çox restoran var ciblərinizə uyğun. Amma Duyarlı xanım məni qınamayın mənim imkanım yaxşı olsa mən də çox təm tərahlı, yaxşı təşkil olunmuş toy edərdim, İnsan həyatında bir dəfə olan hadisədir, məncə buna dəyər.

Sofiya
02.12.2009, 11:41

Bizim toylara çatanı yoxdur

Duyarlı
02.12.2009, 11:52
Amma Duyarlı xanım məni qınamayın mənim imkanım yaxşı olsa mən də çox təm tərahlı, yaxşı təşkil olunmuş toy edərdim, İnsan həyatında bir dəfə olan hadisədir, məncə buna dəyər.
Mən qeyd etdim axı kimləri qınayıram.

.
Kasıbın biridir borcu xərci başından aşır amma sarayda toyunu edir.

ul-via
02.12.2009, 13:30
Bizim toylara çatanı yoxdur

onu deyimki `evropeyski` toyda bir sey deyil

PS: Elza yeqin bunun :p Cekson reqsi oynamaq kecir ureyinden :D

O toy hansı reseptlə hazırlanır, Ulya..? =))

Sizə də bir `hay` lazım imiş ki, mənə qarşı koalisiya yaratmağa. :D

mənim Mendelson marşından xoşum gəlir, o marşla uzun ağ paltarda içəri girmək lap gözəl görünür. :p
+ bizim qadınların `öpüş mərasimi` adamı o qədər öpürlər ki, makiyaj da korlanır, saç da. Bu adətimizdən də imtina edirəm. :D
Lap nihilist imişəm ki mən. =))

Baciska
02.12.2009, 13:37
Sizə də bir `hay` lazım imiş ki, mənə qarşı koalisiya yaratmağa. :D

mənim Mendelson marşından xoşum gəlir, o marşla uzun ağ paltarda içəri girmək lap gözəl görünür. :p
+ bizim qadınların `öpüş mərasimi` adamı o qədər öpürlər ki, makiyaj da korlanır, saç da. Bu adətimizdən də imtina edirəm. :D
Lap nihilist imişəm ki mən. =))

Bax !! Ulicka bize hay lazim doyul e...
Senin oz fikirindi nece isteyirsen ele gir. Istersen Kilsede ele toyuvu ozun bilen meslehetdi ..
Amma o demek deyilki bizim Vaqzali pisdi . :)

saaaaa klasik sual verim tesadifen xristianla qohumluqun yoxdu?

ul-via
02.12.2009, 13:40
Bax !! Ulicka bize hay lazim doyul e...
Senin oz fikirindi nece isteyirsen ele gir. Istersen Kilsede ele toyuvu ozun bilen meslehetdi ..
Amma o demek deyilki bizim Vaqzali pisdi . :)

saaaaa klasik sual verim tesadifen xristianla qohumluqun yoxdu?

Uje obijaesh :D

Yoxdur, təmiz müsəlmanam. Amma belə istəyirəm də, neyləyim. :(

Sofiya
02.12.2009, 13:40
YOOOOOOOO bununla heç razılaşmaq olmur :mad:Vağzalının yerini verən yoxdur

Baciska
02.12.2009, 13:43
Uje obijaesh :D

Yoxdur, təmiz müsəlmanam. Amma belə istəyirəm də, neyləyim. :(

ok Sen neje deyerler avropiski toy eleyejen.

O zaman sen allah meni unutma........

Xosbext ol.

PS^ sualimdan incime duz bacim:p

Attila
02.12.2009, 14:05
Ayə toydan az danışın qızların ürəyin vabşe dağlamayın:D

Baciska
02.12.2009, 14:25
Ayə toydan az danışın qızların ürəyin vabşe dağlamayın:D

Sen pul yiqmaqa baslasan yaxsidir:p

Attila
02.12.2009, 14:41
Yığıram uje sən toyu elə yeee:p

İlğım
03.12.2009, 00:37
Bakının şadlıq evlərindəki toylara bərabər toy etmək çox az əcnəbi milyonçusunun imkanı daxilindədir.
Aylıq ailə büdcəsi 400-500 manatdan artıq olmayan çoxumuzun belə təm -təraqlı toylar etməyinə lüzüm varmı ?

biz restoranlara shenliklere toydan toya gedirik eylenirik deyirsiz yeni bu da olmasin? bir onu bilirem ki artiq evvelki kimi kishiler sagliq demek ucun sherler ezberlemirler tamadalar da daha uzun danishmir bu xoshuma gelen deyishiklikdi

SAPAND
03.12.2009, 06:42
toy sahibi bele toya qeweng geyinib kecinib gedir.. elini agdan qaraya vurmur.. ocaq bawinda ne oldu yemek biwdimi deib sora tustu iylenmir.

Yadima bir nəfərin ( kasib adamda deyil) danışdığı düşdü .Qisası :
Saat 9 kimi 1 tikədə boğazımdan keçmədi .9 da "kassanı" yoxladım , gördüm mayası çıxıb .Ondan sonra rəngim açıldı :p

Qısası "qonşudan qalma dala" prinsipi burdada özünü göstərir .

yemekleri butun toyun iw gucunu qohum dost taniw qonwu ederdi.. indi ise bunu pul verirsen eletdirirsen hec kime de eziyyet olmur.

Bəs qonum -qonşu , dost tanış nəyə gərəkdir əgər xeyirdə -şərdə kömək etmirlərsə ?
Elə buna görədə insanlar arasında səmimiyyət , qohumluq , dostluq və gözəl adətlər aradan çıxır .Yerini isə heç mənşəyidə bilinməyən adətlər alır .:confused:

PS; Deyəsən Seyidin getdiyi axırıncı toy heç xoşuna gəlməyib :)

PAPARAZI
14.04.2010, 22:43
Sadəcə küyxana....

İlğım
14.04.2010, 22:46
Hercendki getmeyi xoşlamiram amma bizim toylar gozeldi. kuyxana da deyil qiybetxanada. toydan soraki tesuratlarda qiybet etmeye movzu tapilir amma bele insanlar bele movzulari toysuzda tapir

NAOMI
14.04.2010, 23:45
təm-tərahına görə Azərbaycan toyları dünyada 1-ci yer tutar)
Bəzi millətlərin toyunda iştirak etmişəm, bizim toydan yoxdu))))

Elçin
15.04.2010, 00:45
Allah subaylara qismət eləsin! Amma indiki toyların ləzzəti qalmayıb. Həyət toylarının yerini heç bir bahalı şadlıq sarayı vermir.

İlğım
15.04.2010, 07:56
Allah subaylara qismət eləsin! Amma indiki toyların ləzzəti qalmayıb. Həyət toylarının yerini heç bir bahalı şadlıq sarayı vermir.

Yaxşı da. işləməkdən camaatın beli sınırdı. toy sahibi yaxin qohumlar yaxın qonşular toy gormürdü. kişilər palatkada yeyib icir arvadlar da ya evdə ya başqa palatkada. yeyib icmek yigilandan sonra da toy calinir camaat da sirayla otururb oynayanlara baxir. bele ki yeyib icme merasimini nezere almasaq xarici toylara oxshuyur :p. reqs ele reqs ele acliq olsun kef olun

Elçin
15.04.2010, 19:55
Yaxşı da. işləməkdən camaatın beli sınırdı. toy sahibi yaxin qohumlar yaxın qonşular toy gormürdü. kişilər palatkada yeyib icir arvadlar da ya evdə ya başqa palatkada. yeyib icmek yigilandan sonra da toy calinir camaat da sirayla otururb oynayanlara baxir. bele ki yeyib icme merasimini nezere almasaq xarici toylara oxshuyur :p. reqs ele reqs ele acliq olsun kef olun

Elə ona görə də toy 3 gün davam edirdi ki, toy görməyənlər də görsün :p

İndikilər yaxşıdı? 1 həftə qalmış yeməkləri stola düzürlər, hər adamdan da 10 adamın pulunu alırlar. Evə gedəndə həm acından ölürsən, həm də başağrısından yata bilmirsən :D

SAPAND
15.04.2010, 20:30

Bunun nəyi pisdirki ?
Qohum-qardaş , dost-tanış onda nəyə gərəkdi və yadlardan nə ilə seçilirlər ?

Aclıq olmazdı o toylarda .Əksinə istəsən səhər açılandan axşama kimi yeyib içmək olardı , həmdə boş-boş salat-malatnan yox indiki kimi ancaq yaraşıq üçün qoyulmuş .
Belə toylarda insanlar biri-birinə daha yaxın olardılar :)

Elə ona görə də toy 3 gün davam edirdi ki, toy görməyənlər də görsün :p

İndikilər yaxşıdı? 1 həftə qalmış yeməkləri stola düzürlər, hər adamdan da 10 adamın pulunu alırlar. Evə gedəndə həm acından ölürsən, həm də başağrısından yata bilmirsən :D
+5
Tam razıyam ..
Halaldı :p
ÇinÇin səni tanımayanlar elə biləcəkki yəqin 50-60 yaşın var ..:D

Yoxsa indiki kimi ağız deyəni qulaq eşitməyən , fonaqrama oxuyan müğənnilərin sədası altında it yiyəsini tanımayan atılıb - düşmək nəyə , kimə lazımdırki ? :confused:

İlğım
15.04.2010, 22:04
Bunun nəyi pisdirki ?
Qohum-qardaş , dost-tanış onda nəyə gərəkdi və yadlardan nə ilə seçilirlər ?

Aclıq olmazdı o toylarda .Əksinə istəsən səhər açılandan axşama kimi yeyib içmək olardı , həmdə boş-boş salat-malatnan yox indiki kimi ancaq yaraşıq üçün qoyulmuş .
Belə toylarda insanlar biri-birinə daha yaxın olardılar :)

+5
Tam razıyam ..
Halaldı :p
ÇinÇin səni tanımayanlar elə biləcəkki yəqin 50-60 yaşın var ..:D

Yoxsa indiki kimi ağız deyəni qulaq eşitməyən , fonaqrama oxuyan müğənnilərin sədası altında it yiyəsini tanımayan atılıb - düşmək nəyə , kimə lazımdırki ? :confused:
burda toylar bilmirem nece kecir. daha dogrusu bilirem sadece getmirem/ Naxcivanda bizim toularimiz bele kecir:

XINA gecesi
toy gunu
duvaq
Elçinin de qeyd etdiyi kimi 3 gün. xlna günü mal kəsilir onun icalatindan cızbız bişirilir. axşam bütün qohumlar yıgıshır yeyib icir toy calinir haxıştalar deyilir. gece 1-2 avtobus dolu gedirik qız evine vur catlasın oynayiriq haxışta deyirik sonra da elimize kecenden cırpışdırırıq . bu adətdəndir. mənim toyumda oğlan evi ici yemək dolu qazanı aparmışdı :p
kesilen mal və toy üçün alınmış ərzaqlar restorana verilir istesen aşbazı da ozun verirsen. restoran yeməkləri hazırlayir. toy adamlari da eli ayagı temiz gelir restorana. toy qurtaranda butun yemekler sular restoran terefinden toy evine gonderilir.
Duvaq günü de milleti yigib toydan qalan yemiyin axirina cixirsan :D

Kisss-angel
01.06.2010, 10:07
burda toylar bilmirem nece kecir. daha dogrusu bilirem sadece getmirem/ Naxcivanda bizim toularimiz bele kecir:

XINA gecesi
toy gunu
duvaq
Elçinin de qeyd etdiyi kimi 3 gün. xlna günü mal kəsilir onun icalatindan cızbız bişirilir. axşam bütün qohumlar yıgıshır yeyib icir toy calinir haxıştalar deyilir. gece 1-2 avtobus dolu gedirik qız evine vur catlasın oynayiriq haxışta deyirik sonra da elimize kecenden cırpışdırırıq . bu adətdəndir. mənim toyumda oğlan evi ici yemək dolu qazanı aparmışdı :p
kesilen mal və toy üçün alınmış ərzaqlar restorana verilir istesen aşbazı da ozun verirsen. restoran yeməkləri hazırlayir. toy adamlari da eli ayagı temiz gelir restorana. toy qurtaranda butun yemekler sular restoran terefinden toy evine gonderilir.
Duvaq günü de milleti yigib toydan qalan yemiyin axirina cixirsan :D

Varam Naxchivan adətlərinə..İstərdim sənin toyunda iştrak edim..NEcə də gözəl təsvir etdin:D

Patriot
01.06.2010, 10:27
Bizim toylarda oturursan kalonkaların altında hec 10 manatlıq yemək yemirsən sonra 100 manat yazdırıb gedirsən evə və səhərə qədər musiqinin səsi başından cıxmır, hələ baş ağrısını demirəm.

NAOMI
01.06.2010, 16:13
Bizim toylarda oturursan kalonkaların altında hec 10 manatlıq yemək yemirsən sonra 100 manat yazdırıb gedirsən evə və səhərə qədər musiqinin səsi başından cıxmır, hələ baş ağrısını demirəm.

Həə, bax musiqinin səsindən danışma)), toydan çıxandan sonra elə bil kontuziya almış adam kimi üç-beş saat ətrafda nə baş verdiyini nə görürsən nə də eşidirsən.

İlğım
01.06.2010, 16:16

bu musiqi qarnına elə dolur ki yeməyə yer də qalmır) ancaq su içirik

Patriot
01.06.2010, 16:30
Həə, bax musiqinin səsindən danışma)), toydan çıxandan sonra elə bil kontuziya almış adam kimi üç-beş saat ətrafda nə baş verdiyini nə görürsən nə də eşidirsən.

Mən toylara gedəndə stolda olan əl silmək üçün salfetkalardan bir parça qoparıb qulağıma salıram, dünyadan xəbərimdə olmur, istəyir toyda Xuraman və Fidan Qasımova bacıları oxusun, hec vecimədə deyil, sizdə belə edin, məsləhətdir ))

Reportyor
02.06.2010, 00:00
Mən toylara gedəndə stolda olan əl silmək üçün salfetkalardan bir parça qoparıb qulağıma salıram, dünyadan xəbərimdə olmur, istəyir toyda Xuraman və Fidan Qasımova bacıları oxusun, hec vecimədə deyil, sizdə belə edin, məsləhətdir ))

Daha nəyə gedirsiz ki, toya?:p

Patriot
02.06.2010, 09:01
Daha nəyə gedirsiz ki, toya?:p

Qohumlar, dostları görməyə

NAOMI
02.06.2010, 09:10

Anar, təxminən belə)

Patriot
02.06.2010, 09:39
Anar, təxminən belə)

bu yazığın hec qulağı var ki, ona qulaq demək olmaz ))))))))))

İlğım
02.06.2010, 12:56
http://www.youtube.com/watch?v=U3ST4qMzegE
belə toy

Aran
03.06.2010, 18:56
Dünyanın heç bir yerində toya 600-1000 nəfər dəvət olunmur..
Məncə bu yersiz şöhrətpərəstlikdən başqa bir şey deyil..
Toya 200 nəfər dəvət olunar.maksimum.
Məncə yersiz israf olunan bu pullar cavanların(evlənən) gələcəyi üçün xərclənsə,daha yaxşı olar..

SAFAVI
03.06.2010, 20:45
Dünyanın heç bir yerində toya 600-1000 nəfər dəvət olunmur..
Məncə bu yersiz şöhrətpərəstlikdən başqa bir şey deyil..
Toya 200 nəfər dəvət olunar.maksimum.
Məncə yersiz israf olunan bu pullar cavanların(evlənən) gələcəyi üçün xərclənsə,daha yaxşı olar..

toya devet olunanlarin saylari ile bagli standartlarini nece mueyyenleshdirirsiz?
niye 600-1000 olmaz amma 200 olar?
niye maksimum 250 yox, mehz 200 ?
ve sonda niye 200 nefer devetli shohretperestlik deyil, amma 600 shohretperstlik gostericisidir?
Izahlariniz maraqli olardi.

Aran
03.06.2010, 22:18
toya devet olunanlarin saylari ile bagli standartlarini nece mueyyenleshdirirsiz?
niye 600-1000 olmaz amma 200 olar?
niye maksimum 250 yox, mehz 200 ?
ve sonda niye 200 nefer devetli shohretperestlik deyil, amma 600 shohretperstlik gostericisidir?
Izahlariniz maraqli olardi.

200 nəfər oğlan və qızın qohumlarını nəzərdə tutmuşam..
daha hər dəfə körpüdən keçəndə toqquşduğun adamların hamısının dəvət olunmasını yox..
bir də ki,200nəfər maksumum yəni bundan az olması məsləhətdi..,çox yox.
Yersiz xərclənən pullar isə(,qızıl pulu,ən bahalı don,ən bahalı şadlıq evi,gəlinin bəzəyi,daha nə bilim nələr??)təzə evlənən gənclərin gələcəkdə ev problemlərinin həll olunmasına sərf olunsa daha yaxşı olardı..Mən ailəliyəm,nə dediyimi də çooox gözəl bilirəm...

NAOMI
05.06.2010, 12:26
Aran,
Dünən toyda idim. İlk dəfə idi (adətən böyük kütləli toylarda iştirak etmişəm)sənin göstərdiyin standartlara uyğun toy idi və çox xoşuma gəldi.)

İlğım
08.06.2010, 18:28
http://www.youtube.com/watch?v=p4QGZN3je9M&NR=1
Adamın gözün oxşuyur. Bəh bəh bəh

Yagmur
08.06.2010, 18:32
http://www.youtube.com/watch?v=p4QGZN3je9M&NR=1
Adamın gözün oxşuyur. Bəh bəh bəh
Ay Ilqim,cox sag ol,lezzet aldim.
Ne qesenq reqs edirdiler.Bey lap urekden oynayirdi...

İlğım
08.06.2010, 18:40
http://www.youtube.com/watch?v=bUHixgYVw08&feature=related

bir də belə surprizlə qarşılaşdığınızı düşünün :D ya da ağlayın :(

Yagmur
08.06.2010, 18:46
http://www.youtube.com/watch?v=bUHixgYVw08&feature=related

bir də belə surprizlə qarşılaşdığınızı düşünün :D ya da ağlayın :(
Ela surpriz idi:D
I smex i qrex deyerler buna..

SAPAND
08.06.2010, 19:59
200 nəfər oğlan və qızın qohumlarını nəzərdə tutmuşam..
daha hər dəfə körpüdən keçəndə toqquşduğun adamların hamısının dəvət olunmasını yox..
bir də ki,200nəfər maksumum yəni bundan az olması məsləhətdi..,çox yox.
Yersiz xərclənən pullar isə(,qızıl pulu,ən bahalı don,ən bahalı şadlıq evi,gəlinin bəzəyi,daha nə bilim nələr??)təzə evlənən gənclərin gələcəkdə ev problemlərinin həll olunmasına sərf olunsa daha yaxşı olardı..Mən ailəliyəm,nə dediyimi də çooox gözəl bilirəm...

+1 , Doğru seçım :)

Əsas meyar gənclərin gələcək həyatlarını azda olsa yaxşılaşdırmağa kömək kimi xərclənməlidir məncə toya sərf edilən pullar .

Bahalı gəlin maşını , pal-paltar və sairə 1 günlük üçün nəzərdə tutulan xərclər nəyə lazımdlır axı ? Gənclərin toydan sonrakı vəziyyətləri önamli olmalıdır .

Məncə bizdə toyların belə təm-təraqlı olmasının əsas səbəbi "qonşudan qalma dala " məsəlidir .....:confused:

Polad
08.06.2010, 20:54

Azerbaycan milli futbol yigmasinin kecmish bash meshqcisi var idi, Braziliyadan..adi yadimdan cixib ..ne ise..
o deyirdi ki, Azerbaycanda en cox xoshuma gelen, hec zaman yaddan cixartmayacagim Toylardir..
Azerbaycan toylari bashqa bir sheydir deyirdi.
heqiqeten de Azerbaycan toylari , o toya mexsus adet-enenelerimiz cox gozel, rengarengdir..
men hemishe toy olanda sevinirem nedense...:)
ele isteyirem maximum toylara gedim, ishtirak edim..
qaldi ki, indiki toylar ..beli efsuslar olsun ki, kommersiya xarakteri dashiyir beziler..
pul qoyub , pul yigirlar..
bezi toylar gormushem, adami mecbur edirler az qala pul xercleyesen..
ne ise..
men yene de toylarimizi sevirem..
sadece adet-enenelere sadiq qalmaq lazimdir..

advocat
09.06.2010, 08:37
məni heç vaxt toya aparmırlar deyirlər hələ balacasan, böyüyəndə toya gedərsən. Deyirəm ki bəs balaca uşaqları aparırlar axı. Deyirlər ki bu düzgün deyil balaca uşağın toyda nə işi var?
Yığırlar balacaları haydı toya onlar düşür ortaya camaatın əl ayağına dolaşır. 2 nəfəri toya çağırırsan 10 nəfər gəlir
ya söz demək üstündə davadır, əşi nə fərqi var heç söz demə. gərək deyəsən. Guya dedin nəsə düzəldi

Kisss-angel
09.06.2010, 08:54
məni heç vaxt toya aparmırlar deyirlər hələ balacasan, böyüyəndə toya gedərsən. Deyirəm ki bəs balaca uşaqları aparırlar axı. Deyirlər ki bu düzgün deyil balaca uşağın toyda nə işi var?
Yığırlar balacaları haydı toya onlar düşür ortaya camaatın əl ayağına dolaşır. 2 nəfəri toya çağırırsan 10 nəfər gəlir
ya söz demək üstündə davadır, əşi nə fərqi var heç söz demə. gərək deyəsən. Guya dedin nəsə düzəldi

Sən biz tərəfdəki toylardan bixəbərsən deyəsən..))Gəl gör uşaqlar necə meydan suluyur))

advocat
09.06.2010, 09:46
Sən biz tərəfdəki toylardan bixəbərsən deyəsən..))Gəl gör uşaqlar necə meydan suluyur))

məni toya aparmırlar neylim, hardan görüm uşaqların meydan sulamağını
Əslində fikirləşirəm uşaqların yeri deyil toy, qoy gedib uşaq işləriylə məçşğul olsunlar nə işi var onun toyda

Kisss-angel
09.06.2010, 11:16
məni toya aparmırlar neylim, hardan görüm uşaqların meydan sulamağını
Əslində fikirləşirəm uşaqların yeri deyil toy, qoy gedib uşaq işləriylə məçşğul olsunlar nə işi var onun toyda

Raziyam,amma bezen aparmaq lazimdi))yani hem raziyam hem yox..))

Aran
09.06.2010, 11:24
Aran,
Dünən toyda idim. İlk dəfə idi (adətən böyük kütləli toylarda iştirak etmişəm)sənin göstərdiyin standartlara uyğun toy idi və çox xoşuma gəldi.)

əlbəttə belə daha sərbəst olusan..qohumların əhatəsində..mənə elə gəlir ki,toy semeynıy prazdikdi..Və semeyniy prazdnikdə də ancaq qohumlar iştirak etməlidi..
Çünkü 5-6 saata necə600 nəfərlik bütün qonaqlara söz vermək olar ki,təbrik eləsinlər?Söz verilməsə də yaxşı düşmür,deyirlər saymadı..
Üstəlik də artıq xərclənən pulları isə yenə deyirəm,gənclərin gələcək ailəsinə sərf etmək lazımdı..da filankəsin qızı limuziNdə getdi,ay nə bilim neçə karatlı brilliant taxmışdı,bunlar gərəksiz bir şeydi..Toydan sonra əsas mənzil problemidi,onu həll etmək lazımdı..

İlğım
09.06.2010, 11:39
əlbəttə belə daha sərbəst olusan..qohumların əhatəsində..mənə elə gəlir ki,toy semeynıy prazdikdi..Və semeyniy prazdnikdə də ancaq qohumlar iştirak etməlidi..
Çünkü 5-6 saata necə600 nəfərlik bütün qonaqlara söz vermək olar ki,təbrik eləsinlər?Söz verilməsə də yaxşı düşmür,deyirlər saymadı..
Üstəlik də artıq xərclənən pulları isə yenə deyirəm,gənclərin gələcək ailəsinə sərf etmək lazımdı..da filankəsin qızı limuziNdə getdi,ay nə bilim neçə karatlı brilliant taxmışdı,bunlar gərəksiz bir şeydi..Toydan sonra əsas mənzil problemidi,onu həll etmək lazımdı..
Bizim qohumlar- məsələn tək ata tərəfdən bacı qardaş onların uşaqları gəlinləri göz dəyməsin 94 nəfərdi))

Aran
09.06.2010, 13:55
elə bizdə də maşallah çoxuq..100-ü ,ata tərəfdən,100-ü də ana..uşaqları çıxsaq əladı..Çüki,toy uşaq mərasimi deyil,məncə..
axı onsuz da bizdə qız toyu ayrı.oğlan toyu ayrı olur..2 dəfə eyni adamları dəvət etmək elə də vacib deyil..

Duygu
09.06.2010, 15:08
Demeli bele ... Palatka toyununda,restoran toyununda ayri-ayri gozellikleri ve ozellikleri var... Restoran toyu nedense cavan nesilcun daha maraqlidi..... axi biz Avropalasiriq :D:D:D Kim ki, toyu restoranda edib qabaq dusmek isteyir getsin Sumqayit seherindeki restoranlarda toy elesin.Restorani pulla 1 gunluk goturursen yemekeleride ozun her bir erzaqi alib hazirladirsan.... xeylide qabaq dusursen.......Nece adam eliyib xeylide qabaqa dusub.Yoxsa Bakida ki, restoranlarda qizin qizillarini zaloq qoyanlarda olub ki, gedim pul tapim..(ALLAH GOSTERMESIN)......... Birde usaqlar niye toya getmemelidir mene catmir...GETMELIDIR.Ana , ata harda balada orda!!!!!!!!!

advocat
09.06.2010, 15:25
Sumqayıtda daha ucuzdur həm restoran həm ərzaq həm müğənnilər

Antic_girl
09.06.2010, 16:18
Sumqayıtda daha ucuzdur həm restoran həm ərzaq həm müğənnilər
Sarayda da pis deyil :D

Yupitera
18.06.2010, 09:49
Bakinin genish istirahet baglari mesheleri olsaydi men toyumu restoranda yox gozel genish meshede agac altinda kecirerdim.....bizim gozel qedimi olan tar kamanla ....neyime lazim aygun ya elton yada digerileri...bizim milletin bir birleri ile bens elemesi bitse yaxshi olar

vigo
05.08.2010, 20:11
Məhəllə qeybətlərinin daha təntənəli versiyası. Kim nə geyinəcək,kim nə qədər manatla təbrik etdi,kimin qızı gözəl,kimin oğlu yaraşıqlı idi.Kim hansı "şadlıq sarayı"nda etdi toyunu.Başqasından geri qalmamaq üçün. Sonuncu dəfə 5-6cı sinifdə oxuyanda getmişdim,heç əyləncəli deyil.Boş yerə hay-küydür. Filankəs evlənir, "a-a, nə gözəl gedib,yeyib-içək,qeyd edək" Peh! Çörəyin qıyməti qalxanda,narazılığını bildirirlər,amma kimdənsə geri qalmamaq üçün borc-xərclə "toy" keçirdirlər.Dəhşət"

SAPAND
05.08.2010, 20:21
Peh! Çörəyin qıyməti qalxanda,narazılığını bildirirlər,amma kimdənsə geri qalmamaq üçün borc-xərclə "toy" keçirdirlər.Dəhşət"

:p

Bunuda "Ancaq bizdə" kateqoriyasına daxıl etmək olar ..

palciq
04.10.2010, 09:53
Payız fəsli toy keçirməyin ən münasib vaxtı hesab olunur.
Bizim toylarda .. `pul salmaq` adət-ənənəsi hamıya yaxşı məlumdur..
və bundan sui-istifadə edən bəzi yerli işbazlar...belə aylarda qaz vurub qazan doldururlar.
Məlumdur ki, Baklıda hər restoranın öz qiyməti var.... və dəvatnamədə qeyd olunan Restoranın adı..toya hansı məbləgdə pul salamgın barometr rolunu oynayır)

Forumçulara belə bir sual
Bir nəfər adam tək başna 50 və yaxud.. 100 manat məbləgində yemək yeyə bilərmi?)

Kisss-angel
04.10.2010, 10:00
Payız fəsli toy keçirməyin ən münasib vaxtı hesab olunur.
Bizim toylarda .. `pul salmaq` adət-ənənəsi hamıya yaxşı məlumdur..
və bundan sui-istifadə edən bəzi yerli işbazlar...belə aylarda qaz vurub qazan doldururlar.
Məlumdur ki, Baklıda hər restoranın öz qiyməti var.... və dəvatnamədə qeyd olunan Restoranın adı..toya hansı məbləgdə pul salamgın barometr rolunu oynayır)

Forumçulara belə bir sual
Bir nəfər adam tək başna 50 və yaxud.. 100 manat məbləgində yemək yeyə bilərmi?)

Gərək verilən yemək o pula dəysin..mən dadlı yeməyə verərəm o qədər pul..Amma DADLI =)

palciq
04.10.2010, 10:04
Gərək verilən yemək o pula dəysin..mən dadlı yeməyə verərəm o qədər pul..Amma DADLI =)
Tutaq ki verilən yemək o pula dəydi..
Siz tek başna 50 matlıq şam yeməyi yeyə bilrəsinizmi?

SAPAND
04.10.2010, 19:26
Qiymətlər restoranlarda istifadə olunan ərzaqların maya dəyərinə görə hesablanmır və qiymət həmişə kefiyyət deyildir , ən azı bizdə .....

Siz tek başna 50 matlıq şam yeməyi yeyə bilrəsinizmi?
Lap 250 manata 1 çaynik çayda içmək olar , baxır harda ...:)

-----------------------------------------------------

palciq bu səndə nə adətdir özün açdığın mövzuları sonradan pis günə qoyursan ?

Xahiş edirəm mövzularda yazarkən flood-offtopu saxlayın ...
Bu xahişim hamıya aiddir .. Flood-offtop üçün müvafiq mövzu var ...

SON XƏBƏRDARLIQ

SAPAND
03.11.2010, 20:25

Bu bizik .....

http://www.youtube.com/watch?v=_cqhEu3KXN8&feature=player_embedded

Nizami63
03.11.2010, 22:59
bizim bu günkü toyların mənzərəsi insanda ikrah yaradır...

İlğım
04.11.2010, 08:46

Bu bizik .....

Ayıb ola, restoranın zibilinə bax e :D

Antic_girl
04.11.2010, 10:12
Ayıb ola, restoranın zibilinə bax e :D

Belə zibildən hamıda olsun:D

Kisss-angel
04.11.2010, 10:40

Bu bizik .....

Əvvəllər var idi bu adət..Yaxşıki yığışdırdılar..Buna harınlamış deyirlər:D

Nizami63
04.11.2010, 11:15

Bu bizik .....

səhv etmirəmsə bu kadrlar Nəqliyyat Naziri Ziya Məmmədovun oğlu Anarın toy mərasimindəndir...

Kisss-angel
04.11.2010, 11:19
səhv etmirəmsə bu kadrlar Nəqliyyat Naziri Ziya Məmmədovun oğlu Anarın toy mərasimindəndir...

Yazıq qız..Bədbəxt oldu ki..

Antic_girl
04.11.2010, 12:41

Mən biləni Ziya Məmmədovun oğlu təzə nişanlanıb axı

İlğım
04.11.2010, 14:09
http://www.youtube.com/watch?v=UJIQDm3hGf8

1_16 saniyeden baxin. Toy bele olar. Men bele bir toy teshkil edecem yaxinim ucun

Patriot
05.11.2010, 08:11
Şadlıq saraylarının mənfi xüsusiyyətlərindən biridə odur ki, toylar vaxtı bişirilən kababın tüstüsü aləmi bürüyür, axşamlar şəhərin hər yerindən kakab iyi gəlir.

Antic_girl
05.11.2010, 10:09
Şadlıq saraylarının mənfi xüsusiyyətlərindən biridə odur ki, toylar vaxtı bişirilən kababın tüstüsü aləmi bürüyür, axşamlar şəhərin hər yerindən kakab iyi gəlir.

Maşınların tüstüsünü udmaqdansa, kabab ətrini udmaq yaxşı deyil? :dance

advocat
05.11.2010, 11:20
Ən zəhləm gedən
bəylə gəlini həyətə düşürdəndə qohumların oynamasıdır

Patriot
05.11.2010, 15:35
Maşınların tüstüsünü udmaqdansa, kabab ətrini udmaq yaxşı deyil? :dance

İkisinində ziyanı var, biri zəhərləyir, biri şişirdir

SAPAND
05.11.2010, 18:55
Mənə maraqlı gəlir , görəsən hal - hazırda Naxçıvanda vəziyyət necədir ?
Mən biləni orda xeyir-şər məclislərinə muxtar respublikanın rəhbərliyi tərəfindən nəzarət edilir və məclislərin gedişi tənzimlənir ...:confused:

İlğım
05.11.2010, 20:28
Mənə maraqlı gəlir , görəsən hal - hazırda Naxçıvanda vəziyyət necədir ?
Mən biləni orda xeyir-şər məclislərinə muxtar respublikanın rəhbərliyi tərəfindən nəzarət edilir və məclislərin gedişi tənzimlənir ...:confused:

Şər bilmirəm amma xeyir işlər elə Bakıdakı kimidi.

Kisss-angel
05.11.2010, 22:24
Şər bilmirəm amma xeyir işlər elə Bakıdakı kimidi.

Necə bilmirsən?!V.T qanun çıxarmadı ki yaslarda limon gənd və çaydan başqa hər şey qadağandır..Düz edib.

SAPAND
10.11.2010, 22:53
Azərbaycanda olmasada , azeri toyudur (əgər belə demək münkünsə) :bully

Əsəbləri zəif olanların baxması məsləhət deyil ............

http://www.youtube.com/watch?v=aTiXHnmUYKw

Kisss-angel
10.11.2010, 23:09

Sinirlərim zəif olsada dişimi sıxıb baxdım :D.arıqlar hiss olunur ki kişidir.Amma toppuşlar eləbil qadındır))

İlğım
10.11.2010, 23:43
Necə bilmirsən?!V.T qanun çıxarmadı ki yaslarda limon gənd və çaydan başqa hər şey qadağandır..Düz edib.

biz verdik. xurma karamel konfet . 3 gunu halva shorqogal.

Polad
11.11.2010, 00:03

eseblerim sakit oldugu ucun baxdim...
amma,ureyim bulandi...
hem delixanaya ,hem de ictimai eve oxshayirdi...(sorry)
yeni..toydan bashqa hersheye oxshayirdi...exlaqsizlarin bir araya gelib eylenmesine benzedi..
yaziqlar olsun...
ayyy..bunlar shemaledirler ki....
bunlar bele aciq ashkar toy edibler?

Antic_girl
11.11.2010, 11:10

Nə deyəcəyimi bilmirəm. Hara gedirik biz?

Patriot
11.11.2010, 11:24

Bu toya gedən musiqiçilərin ağlı yoxdu

Kisss-angel
11.11.2010, 11:26
Bu toya gedən musiqiçilərin ağlı yoxdu

Amma məncə şoudur..

Patriot
11.11.2010, 11:30
Amma məncə şoudur..

Hələ bir mahnıya bax, Qarabağda bizimdi

Kisss-angel
11.11.2010, 11:50
Hələ bir mahnıya bax, Qarabağda bizimdi

Müharibəyə onlar getsə yaxşı olar)Ermənilər onlardan qaça-qaça bir gördülər Artıq ermənistandadılar=))

monarch
11.11.2010, 12:56
Hə toylar. Hal hazırdakı düşüncəmlə TOY eləmək fikrim yoxdu. Mənə dəyərli olan insanları ətrafıma yığıb sadəcə əylənərəm.

Ümumiyyətlə azərbaycanda TOY sünilikdi.
15 İl görmədiyim qohumumu toyma çağırım ki, bəs yaxşı deyil o məni çağırmışdı.
O mənim toyuma 50 manat salıb məndə onun toyuna 50 manat salacam.

Ora gələnlərin çoxsu Süni gülürlər. Guya ki, sevinirlər 2 gənc qovuşub zad.

Nəsə ))

Bir şəkilin üstündə cümlə var idi o yadıma düşdü - Please shut up about your fucking wedding party.

SAFAVI
11.11.2010, 13:43
Hə toylar. Hal hazırdakı düşüncəmlə TOY eləmək fikrim yoxdu. Mənə dəyərli olan insanları ətrafıma yığıb sadəcə əylənərəm.

Ümumiyyətlə azərbaycanda TOY sünilikdi.
15 İl görmədiyim qohumumu toyma çağırım ki, bəs yaxşı deyil o məni çağırmışdı.
O mənim toyuma 50 manat salıb məndə onun toyuna 50 manat salacam.

Ora gələnlərin çoxsu Süni gülürlər. Guya ki, sevinirlər 2 gənc qovuşub zad.

Nəsə ))

Bir şəkilin üstündə cümlə var idi o yadıma düşdü - Please shut up about your fucking wedding party.

Toya devet olunanlarin heyatine gore toy adet-enenelerine suni demek dogru deyil. O mentiqle yas merasimi de kecirilmeli deyil. Cunki yasda ishtirak edanlardan hec kes emin olun ki, merhumun yaxini qeder heyfsilenmir, kederlenmir. Ve facieye eyni reaksiyani yas ishtirakcilardan teleb etmek olmaz. Hec yasda ishtirakin mahiyyeti de bu deyil. Xeyirde sherde sebebkarin ve ya yaxinlarinin yaninda olmaq hislere, hadiselere sheriklik xarakteri dashiyir. Esas budur adetler. 50 manat ul ve ya suni gulush ise detallardir. Ehemiyyetiz detallar.

P.S. Diqqet, soyushun ferqli dilde olmasi onu ishletmeyin qebahet payini azaltmir,
mesuliyyetden de azad etmir.

Kisss-angel
02.12.2010, 22:10
http://www.youtube.com/watch?v=qoWmMKRYWhE

İlğım
10.12.2010, 21:14
http://www.youtube.com/watch?v=V5zn9wQEizw&feature=related

İlğım
13.12.2010, 17:31
Görün bir necə toylar olur!!! Fəxr edirəm
http://www.youtube.com/watchv=X2QL9BxsbRw&feature=BF&list=ULhY0XthNiLb4&index=11

mirotvores70
13.12.2010, 17:55
Toy deməyin-toy adlı bir məzhəkə deyin ki -başqa millətlərə qəribə gəlməsin!Müasir Azərbaycan toyu:
1.Gəlin gedəcək qız gedir"parixmakerə"-orada o yazığın öz sacını yolub-geydirmə sacı elə mıxlayırlar onun təpəsinə ki-1 saat əvvəl evindən cıxdığı atası da qalır məəttəl,sonra başlayır qızı rəssam tablosundakı kimi əl və digər üzvlərinə Azərbaycan xalcacılıq sənəətinin icilərini rəsm eləməyə.Arada gözünün altın bir necə geydirmə qaş da düzürlər ki-diskoteka vaxtı qaranlıqda bəy onu tez tapa bilsin.Daha canım sənə desin ki "FAB" boyalarının və"Mətanət A" şirkətinin şpaklyovkalarının bir necəsini boşaldırlar yaazıq qızcığazın sifətinə.(Vay o gündən ki,getdiyi evdə sular kəsilə-yaazıq bəy).Dirnaqlarına vampir dırnağı,kirpiklərinə at tükü yapışdırıb-200-300 manatını da alıb gondərirlər evlərinə.
2.Bayırda vağzalı calınır,Bəy əlində "Qaleri" mağazasından əslində 3 manatlıq olan -ona isə 50 manata soxuşdurulan əcaib bir gül parcası ilə girir icəri.Mərəkə bundan sonra başlayır.Bayırda məmə yeyəndən-pəpə yeyənə dək olan unas tayfası icəri hücum cəkir.Gəlinin başında cörəyi vəhşi yamyamlar kimi parcalayır,bir parcanı qeyci ilə kəsir,şışı yerə batırır,ağzına bal tokülür(qurbanlıq qoyun kimi),qənfet dişlənilit.Bu yerdə dabanbasma bəyin qardaşını əlində qırmızı lent icəri tolazlayırlar.Yazıq uşax lenti bağlyana yaxın-unas tayfasının baş qərər gahından belə əmr gəlir:- 3 dəfə ayaqları altından kecir ,sonra bağla.Uşaq əyilib 1001 əziyyətlə lenti qızın ayaqları arasından kecirir və halən,istəmədən,qeyriixtiyari qızın qarnına kəllə vurur.Qız guppultu ilə yerə oturur.Bu əməliyyat uğurla yerinə yetirildikdən sonra,lampa əməliyyatına start verilir.Qizin dədəsi əlindən tutaraq -dəli şpalın başına firlandığı kimi-qizqarışıq firlanır.Dar otaq,mitinqcilər-bu zaman qızın balağı lampanı aşırır və sonra məərəkəyə bax dəəə))).Bundan sonra bəy-gəlin cıxmaq istərkən-əlində Zülfüqarın qılıncı olan Ərəbzəngi qapını bağlayıb -dolya istəyir.3il yuyulmamış qızıl dışlərini ağardıb 5-10 manat alıb xəyal kimi yox olur.Bədəninin yarısı vitrinaya qoyulmuş gəlini"bütün islam adətlərinə uyğun" Qurani-Kərimin altından kecirirlər.İkinci Ərəbzəngilər qapıda gozləyir.Klarnetini bəyin gözünə soxan troyka deyiilən quldur dəstəsi də-dolyasını almamış bəy-gəlini qapıdan buraxmır.Bu maneəni də dəf edən qəhrəmanlar nəhayət ki"Gənclik metrosunun qabağından" icarəyə götürülmüş maşına catırlar.Dədəsi eşşək arabası gorməyən bəy- dədəsinin maşını kimi kabrioletin sükanı arxasına kecir(noyabr ayında).
3.Bu zaman belə bir ultimatum gəlir:Qaqa məndən qabağa kecən olsa vurub əzəcəm-inciməyin! Bəəli kortec yola düşür.Yolda Qaqamız bir tozanaq qoparır ki,gəl gorəsən -"uy daaaa","ada ələsgər",at kişnəməsi","skorıy pomoş"siqnalına əlini qoyub ikicarx eləmək ,nə eləmək.Bu yerdə maşının icində olan arvad uşağın başının pəncərəyə dəyməsi-əsas məsələ deyil.Bir necə maşını əzib-ana-bacı soyüşündən sonra kortec restorana gəılib cıxır.Burada qapıcı,fotoqraf,foyesüpürənlərin "tamojnasından" kecən bəy-gəlin 80 manatlıq mələklərin əhatəsində zala daxil olur.
4.Zala girən kimi dünənki toydan qalan yerdən yığılan zərlər fısıltıyla yağır,Kitayın zibilləri şölə catıb yanır(ətrafa üfunət yayaraq),şamdanlardakı şamlar tüstüləyir.Qəhrəmanları birinci 60 yaşında olan 150 manata gələn Zaks nümayəndəsi qəbul edir.Sonra Qurani-Kərimin altından kecən qəhrəmanları "piramidaya " dəvət edirlər.Dünənki toydan "firladılmış" şampanskilər partlayır-fotoqraf və videooperatorlar kadr üstə boğuşur,rumkalarda olan şampan catmayanda ,rəngli sular da icilir vəəə....
5.Birinci tanıs...Tans yox aaaa-məhz tanıs.Mini disketdən şaxsey gedən Röyanın musiqisi altında Bəy gəlini qucaqlamalı olur.Bu zaman necə dəfə ayaq tapdanır,paltar dartılır,korsetin ipləri cat verir.Mərəkə bitir və qəhrəmanlar 1000 əziyyətlə zorba kreslolara basılır.Həə yadımdan cıxmışdı-Bəy qaqamız gəlinin üz örtüyünü gotürəndə bir "mac" da qoparır gəlinin şpaklyovkalı alnından.
6.Toy başlayır nə başlayır..Tamada uzuun bir axmaq şerdən sonra nazık bir gədəni və zorba bir xalanı təqdim edir.Bunlar azı EVROVİSİONDA- şəxsləri ücün sinoo gedilən ünlü sənətkarlardır. Dürtmələnmiş qohumlar birinci rəqs ritualını müvəffəqiyyətlə yerinə yetirirlər.Qudalar gəlir.Hamı bir ağızdan deyir"bir-birin başa düşsünlər"-ya bəy gəlin qanmazdır,ya da başqa-başqa planetlərin canlıları.Sözlərin deyib qurtaran kimi-qarmoncalan ataların ətəyini az qala cıraraq-ALLAH MÜBARƏK ELƏSİN-deyir.Vay o gündən ALLAH MÜBARƏK ELƏMİYƏ.Yəni stola bir beşlik gələ.Ansamblin elə bil dədəsinin yeddi arxa döyənini cıxrıb qoydun ortaya. Zorba xala"qudalar-ay qudalar" desə də hərə öz bandasını ətrafa yığıb qəribə hərəkətlər edir.Əttöbə bu rəqsdisə.
7.Tamadanı dartmayaxam cırıldı edirlər.Hər tərəf-mənim adamlarıma söz ver-deyə həmlə edir.Sozə cıxanlar bəy və gəlinin dədəsi ilə tələbə vaxtı cıxartdığları oyundan tutmuş-qəhrəmanların alma bağından oğurluğuna kimi qoyur baqaja.Mikrofonu əlindən verənə isə boyük yerdən cöyüş var.Toy olur müxalifətin mitinqi.Rəqslər başlanır."ŞAMAXI AY ŞAMAXI",NAXCIVAN","BAKILI
BALASIYAM","ŞƏMKİR","GÖYCAY","MASALLI",CƏLLABAD","TOVUZUM","GƏNCƏDƏN GƏLİRƏM","SABİRABAD","QUBA" və s kimi bolgə adamlarının yarışması başlayır.Arada zakaz üctündə boğuşma düşür.Sülhməramlı qüvvələr sülh yaradır.
8.Stollarda nə lazım deyilsə var.Geydirmə araqdan tutmuş-bankası 2 manata olan ikraya kimi. Yedikcə qurtarmaz.Gül acmış meyvələr,cibinə 5 manat basılmış ofisantın "fantaziyasından "əmələ gələn desertlər,adı-dadı məlum olmayan"bic" salatlar,camaat otlayacaqmış kimi goyərti təpəsi,dnənki kolbasalar,qızdırılmış toyuq meyitləri,əyilmiş kütümlər və s.Hücum başlanır-nə başlanır.3gündür"toya geəcəm" deyə yemək yeməyənlər-aləmi qatır bir birinə.Vay tualetdəki umıvalniklərin halına...
9.Bəy-gəlini rəqsə dəvət edən kimi "bratva naşix byut"komandası almış kimi iki tərəf qəhrəmanlara həmlə edir.Bu qələti hec Afrikanın Tobo qəbiləsindəki-od üstə tullanan rəqqaslar da edə bilməz.Operatorları vurub şil-küt edən kütlə-qəhrəmanlarımıza maksimum yaxınlaşmağa cəhd edır.Ara -qarışır məzhəb itir.Bu arada demək olar ki məclisin "kişi" tayvası "hazır" olur.Gəlini tapdayan kim,bəyi yuxarı tullayan kim,90 yaşında nənəni basmarlayıb ortaya sürüyən kim. Aranı yenə sülhsevər qüvvələr səngidərək"BİR QARABAĞ" şıkəstəsi zakaz verir.Amma kütlə şikəstəyə qulaq asmaq iqtidarında deyil.Nazik gədə şikəstəni miyoldayır,zorba xala böyürür.Qaqalarımız isə bir-birin qucub oynamağa cəhd edirlər.Goz yaşları da öz yerində.Şİkəstədən sonra ağsaqqal mənfur qonşulardan,həsrət qalan dağlardan,el-obadan danışır.Və sonda da -LAZIM GƏLSƏ TORPAQLARIMIZI ALACAYIQ-deyə bəyanat verir.LAZIM isə bu toya gəlmir.Qıstatı-sizlərdən LAZIMI görən olmayıbdır ki? Mən 20 ildir gorə bilmirəm.Gəlmir((.
10.Bu arada işıqlar sönür-əllərində məşəl tutmuş ofisantlar mağar qururlar.Bir nənəm yaşında,milli geyimdə,üzü azyaşlı uşağı qorxudan rəqqasəyəoxşar məxluq,əlində toy plovu gələrək bəyin qatşısında striptiz gostərir.20manat alıb-ortada şıllaq vuraraq dəf olur.Aş nə aş.Qarası da öz yerində.Amma Azərbaycan mətbəxinə oxşamır.Cün aşın qarasında ət adında bir şey olmalıdır.Amma burada soğan,yağ, 1 ədəd şabalıd,1 ədəd turşu və sümükdən başqa hec nə yoxdur.
11.Bu da tort. 6-7 dənə biskvitə krem yaxıb gətirirlər qəhrəmanların qarşısına.Bir yekə qəssab bicağı ilə onu kəsirlər.Sonra cəngələ taxırlar.Bax mərəkə bundan sonra başlayır.Bəy cəngəli zorla qızın ağzına təpir.Qiz şitlənərək cəngəli bəyi ağzından qacırır.Bəy yazıx-milcək tutmaq istəyən tula kimi ağzı boşda qalır Nəticədə cəngəl bəyin sifətinə batır və gədə qeyzlənir.
Sonra isə yenidən tanıs.Qurtarmamış bir vurcatlasın başlayır ki))adı da DİSKOTEKA.Əşşi qoca nənəni sürükləyən kim,breqdans göstərib qarnı acılan kim,strptiz gostərən kim,at gülüşü ilə zorba arvadı ilə tullanan kim,başında hicabla yer süpürən kim.Gorun catdasın ƏBDÜLQASIM.
12.Bu arada məlum olur ki,bəyin əmisinə soz verilməyiblır.Kişi qızır-ağzına gələni mikrofonda deyir.Şapalaq sifətində catdayır.Bu yerdə yadıma Məşədi İbad filmind-Rüstəm bəyin evindəki dava düşür.İki cəbhə olüm-dirim savaşına cıxır.Köynəklər cırılır,qablar sınır,-qadınların isə hec nə vecinə deyil.Bir "CAN-CANA" MAHNISI ÜSTÜNDƏ RƏQSLƏR VƏ DAVA öz axarı ilə davam edir.
Sülhsüvər qüvvələr" VAĞZALI" deyə əmr verir.Qəhrəmanlar gəlib gülü tolazlayırlar və cavanları məyus edirlər.Gül lyustrada ilişib qalır.
13.Bundan sonra Kombaynlar məhsul yığımına cıxır.Stollarda nə varsa iri"tolkucka" cantalarına,"Fab" boyalarının əvvəlcədən hazırlanmış 16 litrlik plastik bockalarına boşaldılir.Kababın üstünə pendir,pendirin üstünə salat,salatın üstünə goyərti və s və ilaxır.Sonda duzqabılar da boşaldılır.Qiz -oğlan evi yuxarıda müdir otağında stol sayı üstündə boğuşduqdan sonra Toy başa catır.Bəy və gəlin öz xoşbəxt ocaqlarına gedirlər.Amma bu dəfə kabrioletdə yox-taksidə! XOŞBƏXT OLSUNLAR!

İlğım
13.12.2010, 18:38
Bu da tort. 6-7 dənə biskvitə krem yaxıb gətirirlər qəhrəmanların qarşısına.Bir yekə qəssab bicağı ilə onu kəsirlər.Sonra cəngələ taxırlar.Bax mərəkə bundan sonra başlayır.Bəy cəngəli zorla qızın ağzına təpir.Qiz şitlənərək cəngəli bəyi ağzından qacırır.Bəy yazıx-milcək tutmaq istəyən tula kimi ağzı boşda qalır Nəticədə cəngəl bəyin sifətinə batır və gədə qeyzlənir.

Bir toya getmişdik. Gəlin tortu bəyə yedizdirəndə oyun oynadı. Bəy ağzın açdı gəlin çəngəli geri çəkdi. Bəy qızın əlindən çəngəli aldı çırpdı stola. Qızı da sürüdü oturtdu yerinə. Nə tans oynadı nə milli hava. Axıra kimi də qaşqabağı açılmadı.
Nədi mədəni mədəni yemək olmaz gərək şitlik edələrʔ!

mirotvores70
13.12.2010, 19:42
Bir toya getmişdik. Gəlin tortu bəyə yedizdirəndə oyun oynadı. Bəy ağzın açdı gəlin çəngəli geri çəkdi. Bəy qızın əlindən çəngəli aldı çırpdı stola. Qızı da sürüdü oturtdu yerinə. Nə tans oynadı nə milli hava. Axıra kimi də qaşqabağı açılmadı.
Nədi mədəni mədəni yemək olmaz gərək şitlik edələrʔ!
Bacı-bu da günümüzə kənardan yeridilən bir ifrat modadır.Allah öləninizə rəhmət eləsin-Nə rəhmətlik atam,nə rəhmətlik anam bir birinə tort yedirtmədilər toyda(düzdü o toyda mən olmamışam-cağırmamışdılar) amma həyatlarını bunsuz da gözəl başa vurdular.Bacımın toyunda-bəy tortu ofisantlara kəsdirib-camaata paylatdı- ozləri imtina etdilər.

İlğım
13.12.2010, 20:02
Bacı-bu da günümüzə kənardan yeridilən bir ifrat modadır.Allah öləninizə rəhmət eləsin-Nə rəhmətlik atam,nə rəhmətlik anam bir birinə tort yedirtmədilər toyda(düzdü o toyda mən olmamışam-cağırmamışdılar) amma həyatlarını bunsuz da gözəl başa vurdular.Bacımın toyunda-bəy tortu ofisantlara kəsdirib-camaata paylatdı- ozləri imtina etdilər.

Palaza bürün elinən sürün deyiblər. Mən normal baxıram. Kənardan deməsinlər bunlar biri-birini sevmir ya da özlərin dartır. Amma şitlik lazım deyil

mirotvores70
19.12.2010, 01:06
Palaza bürün elinən sürün deyiblər. Mən normal baxıram. Kənardan deməsinlər bunlar biri-birini sevmir ya da özlərin dartır. Amma şitlik lazım deyil
Palaza bürünmək olar,xalcaya da-əsas odur ki səni (Sizi nəzərdə tutmuram) həsirə bürüməsinlər. Elnən sürünməyin burada hec yeri görünmür-əslində el adından sürütləyirlər.Tort kəsmək-sonrada mütləq bundan sonra tans,daha sonra quyruğuna yanar məşəl bağlanmış pişik kimi diskotekada tullanmaq nə vaxtdan el olub görəsən. Olmazmı ki-tortu kəsib vilka əməliyyatsız camaata paylayalar.Şirinlik kimi? Bundan sonra rəndə taxtaya sıyrılan kimi tans yox-bir incə Azəri rəqsı oynanıla? Məsələn "NAZELƏMƏ". Yoox mütləq özümüzü "aristokratiyaya" moment kleyi ilə yapmalıyız! Özü də Röyanın şaxseyi altında "Səninəm-cəhənnəmə getsən belə-səninəm" .Allah hidayət eləsin bizləri !

Rain
19.12.2010, 23:22
indiki toylar lotereya kimi bir şeydir. biri gedim pul atır, sonra da o gəlib pul atır. çox mənasızdır. bircə toylardakı mənalı i olan CAN CANA kimi yüksəksəviyyəli mahnılardır. heyf, üzə çıxardan yoxdur həmin "bəstəkar və şair"ləri

Narchicheyi
19.12.2010, 23:41
Vallah indiki toylar toyluqdan cixib.Hec toya maraq da qalmayib.dehwetli akustikadan hec adamin bir tike yediyi de hezm olmur
Toya dincelmeye gedirsen,amma evezinde bawagrisi ile qayidirsan

mirotvores70
19.12.2010, 23:44
AMMA bu yaxında bir dini toyda oldum- nə qədər ləzzət elədi! Sakit və beynim dinc halda evə gəldim.Həm də cox şey öyrəndim.Bu həm toy-həm də maarif idi

Narchicheyi
19.12.2010, 23:53
AMMA bu yaxında bir dini toyda oldum- nə qədər ləzzət elədi! Sakit və beynim dinc halda evə gəldim.Həm də cox şey öyrəndim.Bu həm toy-həm də maarif idi

cox maraqlidir.ne oyrendiniz?

mirotvores70
19.12.2010, 23:55
Bir cox hədislərin acıqlamasını öyrəndim-başlıcası isə öyrəndim ki,toydan sakir beyinlə də qayıtmaq olar.

SAPAND
14.04.2011, 23:15
Bu gün "Ayıyeyənin" toyudur

:dj

Список азербайджанских певцов, приглашенных на свадьбу сына министра

Свадьбу будет вести Бриллиант Дадашева

Сегодня в Buta Palace состоится свадьба сына одного из азербайджанских министров. Как передает Vesti.Az, на свадебной церемонии примут участие известные лица Азербайджана и стран постсоветского пространства.

Известно, что среди гостей будет миллиардер Тельман Исмайлов, ныне проживающий в Турции, который уже прибыл в Баку.

Список всех приглашенных гостей и знаменитостей держится в большом секрете, но Vesti.Az удалось узнать имена некоторых звезд мировой величины, которые своими выступлениями украсят пышное торжество.

Стоит отметить, что на свадьбу приглашены такие мировые звезды как Эрос Рамаззоти, Таркан, Дима Билан, Шакира, Леди Гага и Энрике Иглесиас.

Мы также смогли узнать имена некоторых отечественных звезд. Свадьбу будет вести народная артистка Азербайджана Бриллиант Дадашева. Своими песнями слух гостей будут ублажать такие азербайджанские исполнители как Ройя, Айгюн Кязымова, Аббас, Намик Гарачухурлу и Адалят Шукюров.

Конечно же, это неполный список представителей мирового и отечественного шоу-бизнеса, которые споют на этой свадьбе.
---------------------------

Varlığa nə darlıq

Reportyor
14.04.2011, 23:19

Сегодня в Buta Palace состоится свадьба сына одного из азербайджанских министров. Как передает Vesti.Az, на свадебной церемонии примут участие известные лица Азербайджана и стран постсоветского пространства.

Известно, что среди гостей будет миллиардер Тельман Исмайлов, ныне проживающий в Турции, который уже прибыл в Баку.

Список всех приглашенных гостей и знаменитостей держится в большом секрете, но Vesti.Az удалось узнать имена некоторых звезд мировой величины, которые своими выступлениями украсят пышное торжество.

Стоит отметить, что на свадьбу приглашены такие мировые звезды как Эрос Рамаззоти, Таркан, Дима Билан, Шакира, Леди Гага и Энрике Иглесиас.

Мы также смогли узнать имена некоторых отечественных звезд. Свадьбу будет вести народная артистка Азербайджана Бриллиант Дадашева. Своими песнями слух гостей будут ублажать такие азербайджанские исполнители как Ройя, Айгюн Кязымова, Аббас, Намик Гарачухурлу и Адалят Шукюров.

Конечно же, это неполный список представителей мирового и отечественного шоу-бизнеса, которые споют на этой свадьбе.

Varlığa nə darlıq

Ziyanın oğlu Anardan gedir dkeysən söhbət:p

SAPAND
14.04.2011, 23:26
Ziyanın oğlu Anardan gedir dkeysən söhbət:p

Kama dayının ayısını yeyəndən :smile

Reportyor
14.04.2011, 23:28
Kama dayının ayısını yeyəndən :smile

Sonra da həmin ayının kletkasına salınandan:lol

SAPAND
14.04.2011, 23:35
Sonra da həmin ayının kletkasına salınandan:lol

Orasını bilmirəm vallah :)

Yeri gəlmişkən gəlin Hesablama Palatasinin sədri Heydər Esədovun qızıdır :drink

Reportyor
14.04.2011, 23:39
Orasını bilmirəm vallah :)

Yeri gəlmişkən gəlin Hesablama Palatasinin sədri Heydər Esədovun qızıdır :drink

Pullarını hesablamaq üçün onlara ehtiyac ola bilər:lol

SAPAND
14.04.2011, 23:48
Pullarını hesablamaq üçün onlara ehtiyac ola bilər:lol

Səhərdən pul axtarırdın . Zauruda götür gedin toya . Nə qədər olmasada hər halda pis olmaz ..

Toy sabahdır (yəni 15 aprel ) :D

Reportyor
14.04.2011, 23:58
Səhərdən pul axtarırdın . Zauruda götür gedin toya . Nə qədər olmasada hər halda pis olmaz ..

Toy sabahdır (yəni 15 aprel ) :D

Mənimki tutmaz onunla. Bir də gördün toy vaya döndü:m/u/r/

Antic_girl
15.04.2011, 08:15

Varlığa nə darlıq

Bilirsiz kiminlə evlənir?????
Anar evli olmayıb????

SAPAND
15.04.2011, 17:05
Anar evli olmayıb????

Yeri gəlmişkən gəlin Hesablama Palatasinin sədri Heydər Esədovun qızıdır

Narchicheyi
15.04.2011, 23:53
Goresen toyda ayilar dava salmayib?
Yox,mence.Onlar ancaq yol salir))

Reportyor
16.04.2011, 18:28
Anar evli olmayıb????

Hesablama Palatasının sədri Heydər Əsədovun qızını alıb... Atası da toya iki saat gecikib. Masallıda səfərdəymiş. İlham Əliyev fəxri dəvətliləpr siyahısında olsa da, dəvəti qəbul etməyib.

Antic_girl
22.04.2011, 07:56
Beləsini hələ görməmisiniz :lol :lol :lol
http://www.youtube.com/watch?v=FdV94Q5RXLE&feature=related

:lol :lol :lol :lol :lol :lol :lol :lol :lol

par vita
13.05.2011, 01:05
.temteraqli toylara allah bol elesin.bundan gozel ne olabiler axi.zarafat etdiyimi dusunmeyin.tam ciddiyem.biz beleyik.daha gozel toy etmek isteyirik.daha cox xerc cekmek isteyirik.milletimin bu xasiyyetli butun insanlarina halaldir.borc xerc de olsa bahali toy etmeye hec de pis baxmiram.kim isteyir edir.buna etiraz edenler dusunsunler ki borc xerc bu dunyada o qeder deyersiz islere gore olur ki.heyatinda bir defe olan ise gore neye borc xerc etmeyesen.tam destekleyirem.

elave olaraq onu bunu bilmirem men butun manis deye adlandirdiginiz mahnilari toyda hevesle reqs edenlerdenem.can canadir can cana. bu mahni qeder son zamanlarda toyda mene lezzet eden mahni yoxdur.bu mahniya manis deyenleri de basadusmurem. opppaaaaa : kendimize bir qiz gelib şeherden,arxasinca boylaniram seherden.

Fidan
18.05.2011, 14:20
.temteraqli toylara allah bol elesin.bundan gozel ne olabiler axi.zarafat etdiyimi dusunmeyin.tam ciddiyem.biz beleyik.daha gozel toy etmek isteyirik.daha cox xerc cekmek isteyirik.milletimin bu xasiyyetli butun insanlarina halaldir.borc xerc de olsa bahali toy etmeye hec de pis baxmiram.kim isteyir edir.buna etiraz edenler dusunsunler ki borc xerc bu dunyada o qeder deyersiz islere gore olur ki.heyatinda bir defe olan ise gore neye borc xerc etmeyesen.tam destekleyirem.

elave olaraq onu bunu bilmirem men butun manis deye adlandirdiginiz mahnilari toyda hevesle reqs edenlerdenem.can canadir can cana. bu mahni qeder son zamanlarda toyda mene lezzet eden mahni yoxdur.bu mahniya manis deyenleri de basadusmurem. opppaaaaa : kendimize bir qiz gelib şeherden,arxasinca boylaniram seherden.

Bunu siz yazdıgınıza görə heç də zarafat qəbul etmədim.

tenhaqiz
18.05.2011, 15:16
Gəlinlə bəyin rəqs öyrənib toyda romantik abu-havada rəqs etməsi çox xoşuma gəlir.

afet
18.05.2011, 16:13
Gəlinlə bəyin rəqs öyrənib toyda romantik abu-havada rəqs etməsi çox xoşuma gəlir.

bunu da cox adileshdiribler.

Rasul Nur
18.05.2011, 20:14
bunu da cox adileshdiribler.

islamda sakit və gizli edilmiş toy yasaqdir.
amma bu bizim toylara baxanda adam umumiyyetle toy etmək istemir!part.

SAPAND
18.05.2011, 21:12
Vahabilərin toy məclisində olanınız yoxdu ,,, :p

Rasul Nur
18.05.2011, 21:15
Vahabilərin toy məclisində olanınız yoxdu ,,, :p

sen olmusan?bir tesviir edərdin...gorek orda ne yenilik edibler?:endearments

SAPAND
18.05.2011, 21:27
sen olmusan?bir tesviir edərdin...gorek orda ne yenilik edibler?:endearments

İşdə qonşularımız idilər .Təəsüfki həmin vaxt Bakıda deyildim , amma qonşu kimi bizim uşaqlarıda çağırmışdılar . Təbiiki "otkaz" etmək yerinə düşməzdi :)
Yaxşı keçmişdi toy .Sadəcə olaraq "bizimkilər" hərdən perekur vaxtı restoranın arxa qapısından çıxıb həyətdə boğazlarını yaşlayırmış .... :drink

Rasul Nur
18.05.2011, 21:34
İşdə qonşularımız idilər .Təəsüfki həmin vaxt Bakıda deyildim , amma qonşu kimi bizim uşaqlarıda çağırmışdılar . Təbiiki "otkaz" etmək yerinə düşməzdi :)
Yaxşı keçmişdi toy .Sadəcə olaraq "bizimkilər" hərdən perekur vaxtı restoranın arxa qapısından çıxıb həyətdə boğazlarını yaşlayırmış .... :drink
bax bilirsen/sizinkileri fikirlewende adam toy etmek istemir/
bizde birinin toyu olub/deyib içki olmayacaq.rayon yerinde edib.burdan da iş yoldaşlari vurub gedibler toya ki,orda içki olmayacaq.gedib gorubler beyin atasi orda içki verir toyda.bax belə rüsvayçiliq her iki terefden olanda bunun altindan çixmaq çetin olur.
ya gərək çagirmayasan toya.ya da qapida aparat quraşdirasan!:p

SAPAND
18.05.2011, 21:49
bax bilirsen/sizinkileri fikirlewende adam toy etmek istemir/
bizde birinin toyu olub/deyib içki olmayacaq.rayon yerinde edib.burdan da iş yoldaşlari vurub gedibler toya ki,orda içki olmayacaq.gedib gorubler beyin atasi orda içki verir toyda.bax belə rüsvayçiliq her iki terefden olanda bunun altindan çixmaq çetin olur.
ya gərək çagirmayasan toya.ya da qapida aparat quraşdirasan!:p

Onda sən subay qaldın ömrünün axırınadək :p

Rasul Nur
18.05.2011, 22:10
Onda sən subay qaldın ömrünün axırınadək :p

subay niye qaliram/yeni aparat movcuddur/içkilli olanlari bildirir.qapida ondan quraşdiracam.iki nefer de zirpi qoyacam orda içkili olanlari içəri buraxmasin:p
başqa yolu yoxdur.:bu

par vita
22.05.2011, 23:23
Bunu siz yazdıgınıza görə heç də zarafat qəbul etmədim.
sizinle zarafatim da yoxdur. :p

NAOMI
23.05.2011, 11:43
subay niye qaliram/yeni aparat movcuddur/içkilli olanlari bildirir.qapida ondan quraşdiracam.iki nefer de zirpi qoyacam orda içkili olanlari içəri buraxmasin:p
başqa yolu yoxdur.:bu

daha bu toy olmadı ki), hər hansı bir dini mərasim oldu. Mən demirəm, içkisiz toyun ləzzəti yoxdu. Gərək toyun elə abuhavası olmalıdır ki, içki kimi şənləndirən vastələrə gərək olmasın...

Patriot
23.05.2011, 12:35
daha bu toy olmadı ki), hər hansı bir dini mərasim oldu. Mən demirəm, içkisiz toyun ləzzəti yoxdu. Gərək toyun elə abuhavası olmalıdır ki, içki kimi şənləndirən vastələrə gərək olmasın...

Yaxşı olardı ki, hər masaya bir şüşədən artıq içki verilməsin )

SAPAND
23.05.2011, 19:16

Aaa .. onda heç adama 50 qramda çatmazki Aq@a:
Toyda "Düt" deyənə kimi vurmadınsa nə ləzzəti , amma gərək ətrafında sənə yaxın adamlar olsunlar :drink
----------
Mənə elə gəlirki nə vaxtsa sonu çatacaq bu bəhsə-bəhs toyların . Mən belə düşünürəmki bəylə gəlini tanımayan , ən azı salamı olmayan insanların toya dəvət edilməsi düzgün deyil . Toyda ən yaxın insanlar iştirak etməıidirlər . Bəylə gəlin özlərini doğmaları arasında hiss etməlidirlər . .. Yoxsa indiki kimi qonaqları demək olarki bəylə-gəlin maraqlandırmır ( qadınları nəzərə almasaq )

Rasul Nur
23.05.2011, 22:07
sizə kiminse toyu onu tebrik etmek maraqlidir yoxsa şənlənmək?
siz dediyiniz kimi şenlenmek isteyenler getsinler Qudretin diksobarina.
bu gun bizim toylarimiz da elə o diskobarlarin analogu olub eyniləşiblər.adin da qoyublar şənlənmək!qadinlarla kişilər eyni məclisdə,geyimlər "munasib",kim-kimin nəyidi bilinmir.deyirsen men bu boyda gunahi boynuma goturum bir dene bele meclis de men qurum?y.o..

SAPAND
23.05.2011, 22:13
bu gun bizim toylarimiz da elə o diskobarlarin analogu olub eyniləşiblər.adin da qoyublar şənlənmək!qadinlarla kişilər eyni məclisdə,geyimlər "munasib",kim-kimin nəyidi bilinmir.deyirsen men bu boyda gunahi boynuma goturum bir dene bele meclis de men qurum?y.o..

Sizcə hərəsi öz çadırında oturmalıdır ? :)

Rasul Nur
23.05.2011, 22:13
insan goresen niye belə axmaqdir.
Allah min cur nemət verib ki,ye iç şukr elə.
Amma insan deyir ki,o nemetlerin yaninda mutleq gerek nəcis de ola.belə bogazima getmir.::

Rasul Nur
23.05.2011, 22:21
Sizcə hərəsi öz çadırında oturmalıdır ? :)

bəli.qadin qadin məclisində nə qədər istəyir atilib düşüb şənlənə bilər.amma kişi meclisinə ora-burasini çoldə qoyub atilib düşməyi böyük gunahdir!
əri də mal kimi dayanib buna tamaşa edirsə digər kişilərlə demək ki,artiq bizim genefondumuzda əməllicə" inkişaf" gedib.
hetta gunah olmagini bir kenara qoyaq normal kişidə daxildə bir kişilik hissi olur.o hiss zeifleyende belə şeylər baş verir

sera
23.05.2011, 22:32
toylari korlayan ichkidir. her kes ichir,qadin da kishi de. ichikini azaltsalar yaxshidir. elbetde her kes oz toyunun temteraqli ,mohteshem kechmeyini isteyir. her shey olsun,amma spirtli ichkiler olmasin isterdim.

SAPAND
23.05.2011, 23:10
bəli.qadin qadin məclisində nə qədər istəyir atilib düşüb şənlənə bilər.amma kişi meclisinə ora-burasini çoldə qoyub atilib düşməyi böyük gunahdir!
əri də mal kimi dayanib buna tamaşa edirsə digər kişilərlə demək ki,artiq bizim genefondumuzda əməllicə" inkişaf" gedib.
hetta gunah olmagini bir kenara qoyaq normal kişidə daxildə bir kişilik hissi olur.o hiss zeifleyende belə şeylər baş verir

Biz tərəflərdə ta qədimdən toylarda , toyxanada ayriseckilik olmayib :gamer

mirotvores70
23.05.2011, 23:34
Azərbaycanda toylar indi iki gəncin qovuşmasından çox, indi gəlir mənbəyi kimi istifadə olunur. Şahid olduğum hadisələrə istinad edərək deyirəm bunları. Kimə isə pul lazımdırsa, 5-6 il bundan əvvəl sünnət etdirmiş nəvəsinin, ya uşağının belə toyunu edir ki, pul yığsın. Eləcə də böyük toylarımız. Çox acınacaqlı haldır ki, valideynlər toya hazırlaşarkən ilk növbədə siyahı tutur ki, kimlər nə qədər pul atacaq və ona toy xərclərindən başqa nə qədər vəsait qalacaq:(
Repooo-deyirəm nə xöşbəxt adamlarıq ki,babamız rəhmətə gedib eeeee)

mirotvores70
23.05.2011, 23:42
oy dediyimiz anlayush genclerin bir halal aile qurmasi ucun teshkil olunmush merasimdir ki ,son zamanlar bu merasimden cox"meerekeye"cevrilib! Toy deyirler qapidan bashlanar!Qapida gorduyumuz menzere beledir!(videooperatorlarin efir rejissoru olduqumdan,butun prossesler deqiqliyi ile mene gorunur) Axir zamanlar adet halini almishdir ki,genclerimiz cox halda icare goturdukleri yondemsiz,iri "Cip" mashinlarinin sukani arxasinda eylesherek gelini oz yanlarina oturdub shadliq evine gelerler! Sheksizdir ki mashin cox yondemsiz olduqundan gelin mashindan dushende ,mutleq ya yixilmali ve ya coz boyuk eteyi olan paltarini qaldirmalidir!(bacilarimdan uzr isteyirem) Bu prossesi gozunuzun qabaqina goturun ki,zalda 6 iri monitorda gelinin bashina qalxmish paltarina 300 adam tamasha eleyir!
"vaqzali havasi ile bey ve gelin zala daxil olduqu zaman "kitay istehsali"olan ufunetli ve tustulu fontanlar yandirilir,puskurduculerden doqranmish zerler yemeklerin ustune tokulur! "Mendelson "havasi ile bey gelin "pakliqin" birinci atributu olan dunenden qalmish "shapanskiden "icib "halalliqin"birinci pillesine qedem qoyurlar! Mereke bundan sonra bashlayir!Araqlar boshalir,axmaq tostlar ve cixishlar,qadinlarin tullanib"qoceli"oynamaqi,kishilerin dingildeyib"iran teraneleri"reqsi!Muqenninin sehv dushmush diski ve binlarin neticesi kimi "diskoteka"!Buayri bir movzudur!Ishiqlar sonur,Tarkan baqirir,qadinlar eyilib qalxir,qizlar gobeklerini acib sinelerin silkeleyir, kishiler acilmish qayish ve zamoklarina fkir vermeden ter icinde aqnayir ve bu zaman axmaqin biri at tebessumu ile 80 yashli neneni suruye suruye oynamaqa mecbur edir!Gelnimiz icdiyi alkoqolun tesirinden hec uzun paltarina fikir vermeden ele atilib dushur ki,ele bil (uzr isteyirem) 5 yashli ayqira "vozbuditel"iynesi vurublar! Cox vaxt paltar kiminse ayaqi altinda qalir ve onsuz da dar olan ve her yeri aciq olan bu libas mutleq sine terefden partlayir!Ve daha neler ve neler....
Indi siz deyin,evden QURANI KERIMIN altindan kecerek cixan bu cavanlari xoshbext olmasina zemanet varmi.Bu toylarda ALLAH bendesi olduqlarini ve yaradanin onlarla vehshi heyvan arasinda ferq qoyduqunu dushunen varmi?

Rasul Nur
24.05.2011, 12:18
Biz tərəflərdə ta qədimdən toylarda , toyxanada ayriseckilik olmayib :gamer

sən Qədim deyəndə 80ci illəri nəzərdə tutursan?:lol:-).son 2əsrdə bizim adətlərdə ruslaşma gedib.daha dogrusu donuzlaşma

SAPAND
24.05.2011, 19:57
sən Qədim deyəndə 80ci illəri nəzərdə tutursan?:lol:-).son 2əsrdə bizim adətlərdə ruslaşma gedib.daha dogrusu donuzlaşma

Azərbaycan İslamdan əvvəldə mövcud olub .İslamdan sonrakı dövürlərdədə belə öz toy adət-ənənələrini saxlayıb yaşada bilib .Adət ənənələrimiz ən çox korroziyaya son 20 ildə uğrayıb .

PS; Rasul Nur sənin bu ismarıcin başqa bir forumçuya istinadən yazılmış olsa idi müvafi cəza almış olacqdın , amma bu defə keçirəm .....
Fikir bildirərkən yadda saxlaki qarşı tərəfdə adekovat cavab verə bilər

XƏBƏRDARLIQ

Rasul Nur
24.05.2011, 21:55
Azərbaycan İslamdan əvvəldə mövcud olub .İslamdan sonrakı dövürlərdədə belə öz toy adət-ənənələrini saxlayıb yaşada bilib .Adət ənənələrimiz ən çox korroziyaya son 20 ildə uğrayıb .

PS; Rasul Nur sənin bu ismarıcin başqa bir forumçuya istinadən yazılmış olsa idi müvafi cəza almış olacqdın , amma bu defə keçirəm .....
Fikir bildirərkən yadda saxlaki qarşı tərəfdə adekovat cavab verə bilər

XƏBƏRDARLIQ
islamdan əvvəlki toy adətlərində bu gunkulerin hec biri olmayib.
ayrica sen islamdan əvvəlki evlenmek adetlerini beyenirsense melumun olsun ki,o dovrdə qadinlar bir eşya kimi olublar.qardaş baci ilə ata qizi ilə evlenib.o exlaqda olan cəmiyyətin nə adətin isteyirsen?yox eger Oguz turklerinin toylarini nəzərdə tutursansa tarixdə mövcuddur.məlumatsizsan gorurəm.maraqlansan bəlkə fikrini deyişdin.:)

NAOMI
25.05.2011, 11:21

sizə kiminse toyu onu tebrik etmek maraqlidir yoxsa şənlənmək?-əlbəttə hər ikisi. Toy deyirik! Burda şadyanalıq edirlər! Sizin dediyiniz mən bilmirəm hansı məclisdi! Çox maraqlı olardı sizin toyunuza baxmaq, müqaisə üçün deyirəm!)

Patriot
26.05.2011, 15:11
Aaa .. onda heç adama 50 qramda çatmazki Aq@a:
Toyda "Düt" deyənə kimi vurmadınsa nə ləzzəti , amma gərək ətrafında sənə yaxın adamlar olsunlar :drink
----------

Mən elə bilirdim ki, sən vəhabisən

İlğım
26.05.2011, 16:31
Mən elə bilirdim ki, sən vəhabisən

Hərdən vəhabi olur.

SAPAND
26.05.2011, 18:54
Hərdən vəhabi olur.

Deda Bə :smile

Rasul Nur
26.05.2011, 19:20
sizə kiminse toyu onu tebrik etmek maraqlidir yoxsa şənlənmək?-əlbəttə hər ikisi. Toy deyirik! Burda şadyanalıq edirlər! Sizin dediyiniz mən bilmirəm hansı məclisdi! Çox maraqlı olardı sizin toyunuza baxmaq, müqaisə üçün deyirəm!)
her şeyin bir heddi var.
amma bizim toylarda hedd deyilen şey yoxdur.
umumiyyətlə nəinki toylarda ,adi küçədə də bu seviyyesizlikdir.
toyda şadyanaliq edərlər başa düşdüm.heç kim sizə demir ki,toyda mərsiyyə deyin,ona qulaq asin!
ikincisi de xanimlar yarimçilpaq geyinib gelirlər toya,kişilər içib olmayan qeyretlerini də itirirlər.bu onun bacisina gozunu bereldib baxir,o bunun arvadina.bezi formazonkalar da sevinir "ay da,mən fullam da hami mənim cəmdəyimə baxir".bəziləri şərabdan vurub olur ureyiyumşaq başlayirlar "makaka"-liq etməyə.birdən istilənirlər-halbuki yarimçilpaqdilar və kondişn işləyir.o ki,var nehrə kimi yirgalanirlar.evə də gedib yediklərini qaytarirlar!
bu sizin şadyanaliginizdir?
heç heyvanlar sevinəndə bu sifete düşmürlər.y.o..
men qohumlara və tanişlara demişəm ki,mömin olmayan kimsəni toyuma devet etməyəcəm,ne də mömin olmayan kimsənin toyuna getməyəcəm!

"İnşəallah tezliklə bu şeylərə son qoyulacaq,kimsə aman gözləməsin!"

İlğım
27.05.2011, 00:41
her şeyin bir heddi var.
toyda şadyanaliq edərlər başa düşdüm.heç kim sizə demir ki,toyda mərsiyyə deyin,ona qulaq asin!
ikincisi de xanimlar yarimçilpaq geyinib gelirlər toya,kişilər içib olmayan qeyretlerini də itirirlər.bu onun bacisina gozunu bereldib baxir,o bunun arvadina.bezi formazonkalar da sevinir "ay da,mən fullam da hami mənim cəmdəyimə baxir".bəziləri şərabdan vurub olur ureyiyumşaq başlayirlar "makaka"-liq etməyə.birdən istilənirlər-halbuki yarimçilpaqdilar və kondişn işləyir.o ki,var nehrə kimi yirgalanirlar.evə də gedib yediklərini qaytarirlar!
men qohumlara və tanişlara demişəm ki,mömin olmayan kimsəni toyuma devet etməyəcəm,ne də mömin olmayan kimsənin toyuna getməyəcəm!

Mən səni günahlandırmiram. Sənin şahidi olduğun mənzərələr doğurdan da ürəkbulandırıcıdır. Sənə tövsiyəm o olar ki ətrafını düzgün seçəsən və belə anprmal toylarda olmayasan.
Vallah mən hələ ki dediyin tip toylarda olmamışam. Aşıq gördüyün çağırar

Patriot
27.05.2011, 14:59
Hərdən vəhabi olur.

İnsan bir dənədir və azaddır, dində çox

Rasul Nur
27.05.2011, 16:49
Mən səni günahlandırmiram. Sənin şahidi olduğun mənzərələr doğurdan da ürəkbulandırıcıdır. Sənə tövsiyəm o olar ki ətrafını düzgün seçəsən və belə anprmal toylarda olmayasan.
Vallah mən hələ ki dediyin tip toylarda olmamışam. Aşıq gördüyün çağırar

xeyr.menim yuxarida tesvir etdiyim bizim real azərbaycan toylaridir.ve burdakilar da hamisi onu gorub.sadece kimlerese gozel,kimlerese normal,kimlərəsə urəkbulandirici gorunub.
menim ise etrafim bellidir.momin olmayan kimse ne qohumum ne dostum ne qonşum ne de yoldaşim ola bilmez.onlara sadece nese teblig edə bilərəm.başqa hec nə.

NAOMI
30.05.2011, 13:31
her şeyin bir heddi var.

Bunu düzgün hesab edirəm...
Həm də mömünləri də mömün olmayanların məclidinə dəvət edilməsələr daha yaxşı olar.

Rasul Nur
30.05.2011, 13:59
Bunu düzgün hesab edirəm...
Həm də mömünləri də mömün olmayanların məclidinə dəvət edilməsələr daha yaxşı olar.

eledir/mominlere bu daha xeyirdir ki,devet etmesinler/
cunki icki meclisine,qadinlarla kiwilerin bir yerde eylendiyi meclisde oturmaq haramdir!gedir toya batir gunaha/gorursen qohum-eqrebadan uzu gelmir mecbur olub oturur kimse o cur toyda,ureyinden de bawlayir qara qanlar axmaga/

İlğım
30.05.2011, 16:38
eledir/mominlere bu daha xeyirdir ki,devet etmesinler/
cunki icki meclisine,qadinlarla kiwilerin bir yerde eylendiyi meclisde oturmaq haramdir!gedir toya batir gunaha/gorursen qohum-eqrebadan uzu gelmir mecbur olub oturur kimse o cur toyda,ureyinden de bawlayir qara qanlar axmaga/

Xeyir Rusul bey. SƏnin ürəyinnən elə toya getmək keçir deyə gedirsən. Mənim bir qohumum var məsələn o getmir. Heç kim də incimir. Bir dəfə deyir ki məclisdə içki var məni üzürlü hesab edin. Pulun gonderir yazdırır vəssalam.
Bu adam öz qızınına da toy eləmədi. Evdə kişilərə yığıncaq elədi başqa evdə də qadınlara. Amma mən bu adamın dilindən heç kimə qarşı ittiham da eşitmədim. Daha sənin kimi gedib görüb camaatın da qanın qaraltmır. Öz doğruları ilə yaşayır.

Rasul Nur
30.05.2011, 19:55
Xeyir Rusul bey. SƏnin ürəyinnən elə toya getmək keçir deyə gedirsən. Mənim bir qohumum var məsələn o getmir. Heç kim də incimir. Bir dəfə deyir ki məclisdə içki var məni üzürlü hesab edin. Pulun gonderir yazdırır vəssalam.
Bu adam öz qızınına da toy eləmədi. Evdə kişilərə yığıncaq elədi başqa evdə də qadınlara. Amma mən bu adamın dilindən heç kimə qarşı ittiham da eşitmədim. Daha sənin kimi gedib görüb camaatın da qanın qaraltmır. Öz doğruları ilə yaşayır.

Rusul bey,yox RƏsul.
men dedim o toylara gedirem?evveller getmişem ordan bilirem.sonra da dedim ki,daha getmeyecem.vessalam.
camaatin qanin qaraltmaga qalanda camaatin qani qalib ki,qaraldam da?
seviyyesiz heyvan kimi yaşayirlar!

SAPAND
30.05.2011, 21:46
Rusul bey,yox RƏsul.
men dedim o toylara gedirem?evveller getmişem ordan bilirem.sonra da dedim ki,daha getmeyecem.vessalam.
camaatin qanin qaraltmaga qalanda camaatin qani qalib ki,qaraldam da?
seviyyesiz heyvan kimi yaşayirlar!

Rasul Nur sən deyəsən çaşırsan artıq . Birdə ümumi danışsan ciddi ölçü götürəcəm ... çox xırdalamaq istəmirəm ...

SON
XƏBƏRDARLIQ

Patriot
31.05.2011, 10:10
insan goresen niye belə axmaqdir.
Allah min cur nemət verib ki,ye iç şukr elə.
Amma insan deyir ki,o nemetlerin yaninda mutleq gerek nəcis de ola.belə bogazima getmir.::

Sən mömin adamsan, bir az mülayim yaz, sən özündə insansan

Rasul Nur
31.05.2011, 21:45
[
SApand deyəsən bogazini yaşlamisan.ne oldu birden?:lol
düz söz acı olar

SAPAND
31.05.2011, 22:03
[
SApand deyəsən bogazini yaşlamisan.ne oldu birden?:lol
düz söz acı olar

Dünənki toyun paxmelini tuturam , yerin məlum :lol

İlğım
05.09.2011, 21:38
http://www.youtube.com/watch?v=C924VvQZI78&feature=player_embedded

-----------------------
:D deməyə söz tapmıram.

Narchicheyi
05.09.2011, 21:48
Bes buna nece soz tapacaqsan?)
http://www.youtube.com/watch?v=zr_s5crk_iY&feature=share

SAPAND
05.09.2011, 22:18
Bes buna nece soz tapacaqsan?)
http://www.youtube.com/watch?v=zr_s5crk_iY&feature=share
"Nəmi deyəcəyik "
Evi tikilmiş elə bil tort zad görməyib :D

Narchicheyi
05.09.2011, 22:29
"Nəmi deyəcəyik "
Evi tikilmiş elə bil tort zad görməyib :D

mence onda agil zeifliyi var.
ya da ki, bulemiya )

SAPAND
05.09.2011, 22:38
mence onda agil zeifliyi var.
ya da ki, bulemiya )

Lap qədimlərdə AMİ də oxuyan bir tələbəylə qalırdıq obşijiteldə. O paktikadan gələndə maraqlı hadısələri danışırdı. Məsələn apendisitdən gələn xəstəyə doxtur o qədər tibbi terminlər işlədirdiki , xəstənin əqrabasının gözləri 4 olurdu . Axırdada " 5 dəyqədə gec gətirsəz ölacəkdi" deyirdi ( bu çox yayılmış sözlərdi ) :smile

Narchicheyi
05.09.2011, 22:44
Lap qədimlərdə AMİ də oxuyan bir tələbəylə qalırdıq obşijiteldə. O paktikadan gələndə maraqlı hadısələri danışırdı. Məsələn apendisitdən gələn xəstəyə doxtur o qədər tibbi terminlər işlədirdiki , xəstənin əqrabasının gözləri 4 olurdu . Axırdada " 5 dəyqədə gec gətirsəz ölacəkdi" deyirdi ( bu çox yayılmış sözlərdi ) :smile

:)Bulemiya-pataloji ishtah demekdir
yani adam doymaq bilmir,ishtahi normadan artiqdir

İlğım
05.09.2011, 22:46
:)Bulemiya-pataloji ishtah demekdir
yani adam doymaq bilmir,ishtahi normadan artiqdir

mennen danisirsan¿¿

Reportyor
06.09.2011, 08:47
mennen danisirsan¿¿

Yenə tərsinə qoyulmuş sual işarələri?:lol

Reportyor
10.09.2011, 11:33
Dünən Şəkinin Kiş kəndində toydaydım. Az çox adət-ənələrəimizin yaşadığının şahid oldum. Bu toyda məni daha çox təəccübləndirən yaşı 80-i ötmüş cəmi 5-ci sinif qurtarmış bir qarının səlis nitqi oldu. bəlkəç də 15 dəqiqə toyda çıxış elədi. Ayaqstə güclə danan bu qarı inanın ki, tamadadan səlis danışırdı. Sonradan öyrəndim ki, bu qarı SSRİ Xalq Deputatı olub. Alman və Rus dillərində səlis danışır...

Antic_girl
10.09.2011, 11:34
Dünən Şəkinin Kiş kəndində toydaydım. Az çox adət-ənələrəimizin yaşadığının şahid oldum. Bu toyda məni daha çox təəccübləndirən yaşı 80-i ötmüş cəmi 5-ci sinif qurtarmış bir qarının səlis nitqi oldu. bəlkəç də 15 dəqiqə toyda çıxış elədi. Ayaqstə güclə danan bu qarı inanın ki, tamadadan səlis danışırdı. Sonradan öyrəndim ki, bu qarı SSRİ Xalq Deputatı olub. Alman və Rus dillərində səlis danışır...

5 sinif qurtarıb amma deputat olub. Halal olsun ....

Reportyor
10.09.2011, 11:37
5 sinif qurtarıb amma deputat olub. Halal olsun ....

SSRİ dövründə depuktatlar məhz xalqın arasından seçilirdi. Əsasən də qabaqçıl kolxozçulardan.

He'G'eL
10.09.2011, 14:50
Shadliq saraylarini hech beyenmirem. Chox vacibdir beyem?! Heyet, deniz kenari dura-dura saraylar neye gerekdir?

İlğım
10.09.2011, 23:24
SSRİ dövründə depuktatlar məhz xalqın arasından seçilirdi. Əsasən də qabaqçıl kolxozçulardan.

Çünki onlara iclasda yuxluyanlar və yaşasın deyənlər lazım idi. Hər dövrdə belə olur))

Reportyor
11.09.2011, 15:37
Shadliq saraylarini hech beyenmirem. Chox vacibdir beyem?! Heyet, deniz kenari dura-dura saraylar neye gerekdir?

Siz deniz kenarinda edersiz. Bizi cagirmagi da unutma:p

SAPAND
11.09.2011, 19:48
Toyda yığılan puların demək olarki böyük hissəsi pula çox ehtiyacı ola biləcək gənc ailəyə deyil , şadlıq saraylarına , fonoqrama oxuyan manısların cıbinə gedir ...
Bunun zərbəsi isə çox vaxt gənc ailəyə necə deyərlər "baha" başa gəlir ..:gamer

advocat
11.09.2011, 21:47
toydan nəsə pul çox qalsa bal ayına gedəsən ...

He'G'eL
12.09.2011, 10:08
Siz deniz kenarinda edersiz. Bizi cagirmagi da unutma:p

Hele chox tezdir...

Antic_girl
12.09.2011, 10:10
Hele chox tezdir...

HeGeL siz yaşıl, qırmızı və boz rənglərdə yaza bilməzsiniz

He'G'eL
12.09.2011, 10:13
HeGeL siz yaşıl, qırmızı və boz rənglərdə yaza bilməzsiniz

Sorry!

PAPARAZI
12.09.2011, 15:45
Baho___)))O günü bir toyda idim ..dəbdəbəli restoranlarin birində..Tünzalə agayeva Toy oxuyurdu yarimsaatliq..İnanin mənə mahnilara Xocali işgəncəsi verirdi sankii... Əlikram Bayramov toyu aparirdi..Özünə bir əl qatmişdi gəl göörəsən..Bir də gördüm bogulur uje ..Dedim ayda 3 saatdir oxuyur ..Uje bogulur... İnanin mənə.. loru dildə deyirləre "Apar tulla"...Ondan idi..

Antic_girl
12.10.2011, 09:31
http://www.youtube.com/watch?v=H3LQsh_lyb4&feature=related

Ölürəmdə rəqs üçün )))

tenhaqiz
12.10.2011, 21:35
http://www.youtube.com/watch?v=H3LQsh_lyb4&feature=related

Ölürəmdə rəqs üçün )))

Məncə tans daha yaxşıdır.

sweet
13.10.2011, 13:12

baxır tərəf müqavilinə hər ikisi bir-birini izləsə əla tans nümayiş oluna bilər

SAPAND
13.10.2011, 18:58

Tans elə rəqs deyilmi ? :)

tenhaqiz
13.10.2011, 19:38
Tans elə rəqs deyilmi ? :)
Rəqsdir eee..Sadəcə Antic_girl-un qoyduğu video rolikdə milli rəqs idi.Ona görə yazdım ki tans milli rəqsdən daha yaxşı görünür.

Reportyor
14.10.2011, 08:47
Bir-iki ilə toydan striptiz göstərən bəylə gəlin də olacaq:lol

SAPAND
14.10.2011, 19:43
Bir-iki ilə toydan striptiz göstərən bəylə gəlin də olacaq:lol

Pessimist olmayın , bunun əksidə münkündü . Keçmışə qayıdış ...:p

http://www.youtube.com/watch?v=OMHWKYVWnHU&feature=player_embedded

tenhaqiz
15.10.2011, 07:43

Maraqlı toy imiş.Xoşuma gəldi.

Reportyor
15.10.2011, 08:03

Kaş keçmişə qayda biləydik...

Reportyor
15.10.2011, 08:19

Toyxananın güləş zalına çeviriblər ki...:lol Qadınlar üçün ayrı şadlıq evi tutublar görəsən. Yoxsa qadınlar toya buraxılmayıb:lol

İlğım
15.10.2011, 12:39
Toyxananın güləş zalına çeviriblər ki...:lol Qadınlar üçün ayrı şadlıq evi tutublar görəsən. Yoxsa qadınlar toya buraxılmayıb:lol

Novruz şənliyinə oxşayır. Ya da yaşı keçmiş uşağın sünnət toyuna))) Bəlkə də subaylığın son gecəsin qeyd edirlər.

advocat
15.10.2011, 13:20

bu tip toyda olmuşam. yəni kişilər qadınlar ayrı.
Şadlıq evinin bir mərtəbəsi kişilər üçün , digər mərtəbəsində olan zalı qadınlar üçün.
Gəlin o biri zalda, bəy də bu biri zalda oturur ..
içki də verilmir. Bizim də qohumlar içən .. gedib çöldə içib gəlmişdilər ...:

SAPAND
15.10.2011, 18:52

Toy "Oğlan toyudur" :drink

Narchicheyi
16.10.2011, 13:47
BU da muasir dovrde meyxanaci toyu.
kechmishe qayidish....davam edir:drink

http://www.youtube.com/watch?v=sPEfla6khIA

tenhaqiz
16.10.2011, 14:07
Mən bu yaxınlarda dini toyda oldum.Qadınlar ayrı,kişilər ayrı zalda oturmuşdu.Qadınlar olan zalda yalnız dini mahnılar oxunurdu.Dini ayələrdən misal gəitirilir,dini əhvəlatlar danışılırdı.Kamera çəkən,fotoqraf,oxuyan,çalan hamısı qadınlar idi.Gəlin də təkcə oturmuşdu.Kişiləri içəri buraxmırdılar.Oynamaq da yox idi.Düzünü desəm bu cür toy heç xoşuma gəlmədi.

SAPAND
31.10.2011, 20:46
Balakəndə toyda silahlı insident, bəylə gəlin yaralanıb

Balakəndə toyda silahlı insident olub. Balakən rayon Polis Şöbəsindən APA-ya verilən məlumata görə, hadisə ötən gecə Balakən rayonunun İtitala kəndində qeydə alınıb. Kənd sakini 31 yaşlı Novruz Mustafayev və 18 yaşlı Xəlisət Qurbanovanın toy şənliyində bəyin qardaşı Cəlal Mustafayev ov tüfəngindən havaya atəş açıb. Nəticədə bəy və gəlin xəsarət alıb. Onlar Balakən Mərkəzi Rayon Xəstəxanasına yerləşdiriliblər.

İlkin məlumata görə, hadisə ehtiyatsızlıqdan baş verib.

:D

Narchicheyi
01.11.2011, 22:16
Bu toydaki beyle-gelinin reqsine baxin
dehshet....
ele bil diskotekada kiminse ad gunundedirler
http://www.youtube.com/watch?v=JK6ibwTn24k&feature=player_embedded

Reportyor
02.11.2011, 09:54
dehshet....

Kralda elə-belə sadə vətəndaşın toyu olmur. Yəqin hansısa papanın-mamanın gül-çiçək tərbiyəli balarının toy mərasimidi. Amma pis oynaşmırlar. Xüsusilə də gəlin:lol Amma heyif striptiz salmayıblar nbmrəyə:dance1

P.S. Ey Corc versənə borc, olmaz Maykl məndədə yox...:p

İlğım
02.11.2011, 10:06
Kralda elə-belə sadə vətəndaşın toyu olmur. Yəqin hansısa papanın-mamanın gül-çiçək tərbiyəli balarının toy mərasimidi. Amma pis oynaşmırlar. Xüsusilə də gəlin:lol Amma heyif striptiz salmayıblar nbmrəyə:dance1

P.S. Ey Corc versənə borc, olmaz Maykl məndədə yox...:p

Ən azı bəy və gəlinin tək düşüb ortalığa şou göstərməyində yaxşıdır. Hərçənd ki burda Azərbaycan yox Hind toyuna oxşayıb..)) Amma yaxşıdı.

Reportyor
02.11.2011, 10:08
Ən azı bəy və gəlinin tək düşüb ortalığa şou göstərməyində yaxşıdır. Hərçənd ki burda Azərbaycan yox Hind toyuna oxşayıb..)) Amma yaxşıdı.

İrəhmətlik nənəm sağ olsaydı deyərdi a bala, o qızın abır-həyası yoxdumu öz toyunda şıllağ atır?!:lol Əminəm ki, sizin nənəniz də elə deyirdi:)

İlğım
02.11.2011, 10:10
İrəhmətlik nənəm sağ olsaydı deyərdi a bala, o qızın abır-həyası yoxdumu öz toyunda şıllağ atır?!:lol Əminəm ki, sizin nənəniz də elə deyirdi:)

Hə, amma artıq o dövr keçib. İndi toylarda hamı nəsə yenilik eləmək istəyir. Pulu çatan şou uçun xüsusi rəqqaslar gətirir çatmayan da qonaqların özü əyləndirir.

Reportyor
02.11.2011, 10:12
Hə, amma artıq o dövr keçib. İndi toylarda hamı nəsə yenilik eləmək istəyir. Pulu çatan şou uçun xüsusi rəqqaslar gətirir çatmayan da qonaqların özü əyləndirir.

Bəs striptiz olacaq toylarımızda?:p

İlğım
02.11.2011, 10:14
Bəs striptiz olacaq toylarımızda?:p

Oriantal oynatmaq elə buna bərabər bir şeydi.

Reportyor
02.11.2011, 10:15
Oriantal oynatmaq elə buna bərabər bir şeydi.

Onda bəylə-gəlin də oriantal oynasın:p

İlğım
02.11.2011, 10:17

Daha şorun çıxartma

Reportyor
02.11.2011, 10:22
Daha şorun çıxartma

Niyə ki, onda qonaqlar daha yaxşı əlyənər.

Fidan
02.11.2011, 12:58

bu gedişlə çox keçməz yəqin onu da görərik

Reportyor
02.11.2011, 13:07
bu gedişlə çox keçməz yəqin onu da görərik

Mənə də elə gəlir ki, az qalıb. Həm də düşünürəm ki, toylarımzda zifaf gecəsi mərasimini də müasirləşdirəcəklər. Məsələn əvvəllər yengə var idi. O bəylə gəlinin otağından xəbər gətirərdi. İndi düzdü, yengə yığışdırılıb. Amma zifaf gecəsi prosesi Avropa Şurasının tələblərinə uyğun keçirilmir. Bu prosesi də şəffaflaşdırmaq lazımdı, məncə:confused:

Narchicheyi
02.11.2011, 18:38

Yenilik de deyerli ve keyfiyyetli olmalidir,daha bu ve buna benzer yox
Bax bey ve gelinin reqsi bele olar
http://www.youtube.com/watch?v=ZiUd_Vv08fI

SAPAND
02.11.2011, 19:19
Yenilik de deyerli ve keyfiyyetli olmalidir,daha bu ve buna benzer yox
Bax bey ve gelinin reqsi bele olar
http://www.youtube.com/watch?v=ZiUd_Vv08fI

Bu filim -epizodlar özüdə rejissor təxəyülünün məhsuludur .O vaxtlar bu münkünsüz bir is idi ...

Narchicheyi
02.11.2011, 19:31
Bu filim -epizodlar özüdə rejissor təxəyülünün məhsuludur .O vaxtlar bu münkünsüz bir is idi ...
Indi ki, mumkundur...
men beyle gelinin reqsini vugulamisham
yani bey ve gelin agiryana olmaldir
Daha Ceksonun mahnisini oynayacaq derecede yungul yox

tenhaqiz
02.11.2011, 22:41
dehshet....

Maraqlı alınıb. Amma gəlin,bəyə uyğun rəqs deyil..

Narchicheyi
02.11.2011, 23:15
Maraqlı alınıb. Amma gəlin,bəyə uyğun rəqs deyil..

Men de bunu demek isteyirem de
beyle geline uygun deyil....

Reportyor
03.11.2011, 09:45
Indi ki, mumkundur...
men beyle gelinin reqsini vugulamisham
yani bey ve gelin agiryana olmaldir
Daha Ceksonun mahnisini oynayacaq derecede yungul yox

Ciblərinə daş yığmaq yaddan çıxıb:p

Antic_girl
13.12.2011, 15:03
İranlıların maraqlı toy adətləri

http://www.youtube.com/watch?v=Tqbp3290fNI

SAPAND
13.12.2011, 18:33

Təbiki avropada imiş bu toy .
Mən təsəvir edirəmki bizimkilərin əlində imkan olsa idi avropada nə toy keçirərdilər və nə adətlər ixtira edərdilər ...( yuxarı eşalonu nəzərdə tutmuram . onlar onsuzda istədiklərini edirlər ) :p

Narchicheyi
13.12.2011, 23:40

beyle gelin eceb sebirli imishler
men olsaydim o bichaqla o qizlarin gozlerini enuklesiya ederdim ))

p.s. sonra deyirsiniz ki, niye rushvet var?!
rushvetin temelini ele toyda qoyuruq,sonra da rushvetden bebe dogulur )

Reportyor
14.12.2011, 08:36

Bunlar bir ipə, yox himə bəndilər ki:p

Reportyor
14.12.2011, 08:37
Yaxşı ki, rəqsin adını dəyişib Naxçıvan rəqsi eləməyiblər:lol

http://www.youtube.com/watch?v=Z53ZqnnzBYQ&feature=related

Reportyor
14.12.2011, 09:42
Bu hara toyudu görəsən?:lol

http://www.youtube.com/watch?v=94C-as06wZ0&feature=player_embedded#!

Süpürgə, vanna nə gəzirmiş o toyda?:lol Gəlinin cehizləri imiş görəsən?:lol

SAPAND
14.12.2011, 18:02

COLOR]

Bu Dağıstan toyudur . 2-3 il olar internetdə gəzir .Sadəcə Musiqini montaj ediblər ..:)

tenhaqiz
14.12.2011, 18:50

Süpürgə, vanna nə gəzirmiş o toyda?:lol Gəlinin cehizləri imiş görəsən?:lol
Allah onlara ağıl versin.İçib hamısının başı xarab olub.

SAPAND
22.04.2012, 06:16
Qusarda "Palatka" toyu :p

http://www.youtube.com/watch?v=SvxNIxul5hE&feature=player_embedded

Antic_girl
26.04.2012, 12:48
http://www.youtube.com/watch?v=s39dn-Fq2FQ

tenhaqiz
26.04.2012, 15:13
http://www.youtube.com/watch?v=s39dn-Fq2FQ
Deyəsən bu toyda 1 neçə saniyəlik Repo da görünür axı..